Dziękujemy bardzo za zaangażowanie w akcji Tusz do paki w której brała udział nasza szkoła. W tym roku również nasza szkoła przystąpiła do tej akcji pod hasłem Bądź eko- wrzuć pusty tusz do paki my dokarmimy zwierzaki.
Tusz do paki
Synod misyjny dzieci.
Uczniowie naszej szkoły razem z panią Martą Kołodziejczyk brali udział w Synodzie misyjnym dzieci który odbył się 28 października w Krakowie. W synodzie uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych Archidiecezji Krakowskiej. W czasie spotkania oprócz modlitwy były spotkania z misjonarzami, taniec śpiew gry i zabawy oraz konkurs wiedzy misyjnej w której uczestniczyliśmy. Miło nam poinformować że Franciszek Dym z klasy III B zajął 2 miejsce. Gratulujemy Frankowi
#szkolapamieta
My także pamiętamy o zmarłych #szkolapamieta. W ramach Szkolnego Koła Wolontariatu Nasza uczennica Martyna Siemek i pani Klaudia Kocot uporządkowały opuszczony grób znajdujący się niedaleko szkoły w lesie. W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, zatrzymajmy się na chwile w ciszy ( nie tylko przed grobami) i pomódlmy się za dusze ludzi którzy odeszli . Nie zapominajmy o Zmarłych!
#SzkołaPamięta – udział klasy 2b w akcji ogólnopolskiej
31 października uczniowie klasy 2b wzięli udział w ogólnopolskiej akcji #SzkołaPamięta. W ramach zajęć lekcyjnych uczniowie obejrzeli i omówili dwie prezentacje multimedialne na temat Dnia Wszystkich Świętych oraz filmiki biograficzne poświęcone wybitnym Polakom. Pierwszy filmik przybliżył dzieciom sylwetkę Św. Stanisława Kostki – Patrona dzieci i młodzieży, natomiast kolejny dotyczył Jana Pawła II. Dodatkowo – w ramach zajęć plastycznych uczniowie malowali portrety Wspaniałego Papieża Polaka. Fotorelacja z tych zajęć znajduje się na poniższych zdjęciach.3
Nauka nie musi być nudna.
W środę 25 października uczniowie klasy VB podczas lekcji języka polskiego w trochę nietypowy sposób podsumowywali pracę z tekstem zatytułowanym „Chłopcy z Placu Broni” przygotowując się w ten sposób jednocześnie do napisania wypracowania lekturowego.
Ich zadanie polegało na narysowaniu, zgodnego z opisem znajdującym się w książce, portretu Erno Nemeczka, a następnie opisanie go cechami charakteru bohatera. Dzięki temu ćwiczeniu dzieci miały okazję powtórzyć i usystematyzować swoją wiedzę oraz dać upust własnym talentom artystycznym.
Wszyscy uczniowie zaangażowali się w te działania naprawdę mocno, a dowodem ich skupienia była absolutna cisza zakłócana jedynie dźwiękami ołówków i kredek J.
A efekt tej aktywności można podziwiać na zamieszczonym poniżej zdjęciu.
Iwona Pabis
BohaterON - włącz historie!
BohaterON - włącz historie!. Kolejny raz uczniowie Naszej Szkoły (klasy 4 – 8) wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej, mającej na celu uhonorowanie i upamiętnienie w uczestników biorących udział w Powstaniu Warszawskim. W tym roku na lekcjach historii Nasi podopieczni napisali życzenia oraz podziękowania do Powstańców (drogą elektroniczną przez stronę organizatora). Każdy wpis to punkt na mapie - w ten sposób pokazaliśmy, że jesteśmy dumni z Bohaterów - Powstańców.
ZBIÓRKA PODUSZEK DLA PODOPIECZNYCH MAŁOPOLSKIEGO HOSPICJUM W KRAKOWIE
Dominik Porębski ma 12 lat. Od kilku lat angażuje się w pomoc dla Hospicjum. Jego marzeniem była akcja dla podopiecznych hospicjum, którą od początku do końca zorganizuje samodzielnie i właśnie to marzenie realizuje. Od 10 X 2023 r. ruszyła zbiórka poduszek dla przewlekle i nieuleczalnie chorych dzieci- pomysł wolontariusza Dominika. Akcja idealna na jesień, bo czyż jest coś przyjemniejszego od tego, że w szary dzień możemy przytulić się do miękkiej i kolorowej poduchy...?
Z kolei dzieci leżące wymagają częstej wymiany poszewek i pościeli- taka pomoc będzie więc dla ich bliskich bardzo cenna. Klasa III B włączy się w tę akcję. Prosimy o wsparcie. Razem możemy więcej. Kto jeszcze pomoże Dominikowi pomalować świat podopiecznych Małopolskiego Hospicjum dla dzieci?
Zbieramy poduszki wraz z poszewkami; Potrzebne są poduszki różnej wielkości typu "jaśki", ale też większe. Poduchy tylko nowe można przynosić do sali nr 14 do dnia 30 listopada 2023r.
Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zechcą dołączyć do akcji.
Pomagając innym pomagamy sobie.koordynator akcji w szkole Barbara Potera
ZESPÓŁ SP6 NAJLEPSZY podczas obchodów XIX Dnia Drzewa w Powiecie Chrzanowskim
20 października uczniowie klasy 6B: Karolina Kostecka, Wojciech Gołąb, Leon Rzeszutko oraz Bartosz Spuła wzięli udział w powiatowych obchodach Dnia Ziemi, które odbyły się w Dolinie Będkowskiej. Organizatorami tego ekologicznego wydarzenia były: Centrum Informacji Ekologicznej Powiatu Chrzanowskiego przy ZSE-Ch w Trzebini oraz Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Chrzanowie.
Głównym celem obchodów było przybliżenie młodzieży cennych pod względem ekologicznym miejsc w Małopolsce, dlatego najpierw uczniowie uczestniczyli w kilkugodzinnych zajęciach terenowych w Dolinie Będkowskiej. Po nich stanęli do rywalizacji podczas konkursu wiedzy - zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi roli drzew w przyrodzie i życiu człowieka, ochrony drzew w Polsce, rozpoznawania drzew liściastych i iglastych oraz ciekawostek dotyczących samej doliny.
Zespół SP6 świetnie przygotował się do konkursu i zajął zaszczytne I miejsce. Opiekunem grupy była pani Agnieszka Tadla.
Gratulacje!
Dzień Edukacji Narodowej
16 października w naszej szkole świętowaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej, z tej okazji społeczność szkoły wzięła udział w uroczystej akademii. Z pełnym humoru przedstawieniem pt."All Inclusive" wystąpili uczniowie klasy 4a, którzy po zabawnym przedstawieniu wręczyli nauczycielom symboliczne bilety na Majorkę oraz sowy - symbol mądrości i inteligencji. Program artystyczny został wzbogacony występami wokalnymi uczniów z klasy 5a oraz przedstawicieli SU.
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli nauczycielom serdeczne życzenia i podziękowania za ich trud włożony w wychowanie i edukację młodzieży oraz wręczyli im piękne własnoręcznie wykonane kwiaty.
Uczniowie podziękowali nauczycielom pięknym występem artystycznym, a my – nauczyciele – dziękujemy wszystkim uczniom za pamięć o nas i życzenia.
Występ przygotowały p. Agnieszka Łączka oraz p. Katarzyna Brzózka, a o piękną dekorację zadbała p. Klaudia Kocot.
Dzień Chłopaka
30 września chłopcy tradycyjnie świętują Dzień Chłopaka. W tym roku obchodziliśmy go wyjątkowo dzień wcześniej. Z tej okazji dziewczyny złożyły wszystkim naszym chłopcom serdeczne życzenia przez radiowęzeł. Były zabawne wiersze i piosenki. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku, nie tylko dla chłopców. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć naszych super chłopaków!!!
7
Różowa skrzyneczka
Szanowni Rodzice, Drogie Uczennice,
Miło mi poinformować, że w naszej szkole w damskiej toalecie zawisła pierwsza różowa skrzyneczka wypełniona środkami higienicznymi dostępnymi dla każdej uczennicy.
Planujemy sukcesywne uzupełnianie środków higienicznych, jednakże jeśli ktoś będzie chciał się nimi podzielić, zachęcamy do samodzielnego wkładania ich do skrzyneczek
Różowa skrzyneczka to ogólnopolski program przeciwdziałający tak zwanemu wykluczeniu menstruacyjnemu.
Celem programu Różowa skrzyneczka jest również zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej oraz dostęp do rzetelnej edukacji w zakresie miesiączkowania. Program stara się̨ o zniesienie tabu, którym obciążona jest w Polsce menstruacja, włączając do dyskusji zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Głośno mówi o potrzebie ekologicznych i zdrowych rozwiązań́ na czas miesiączki.
Różowa skrzyneczka – materiały
- Podstawowe_informacje_o_Rozowej_skrzyneczce.pdf
- Broszurka_Mieszaczkowe_Love.pdf
- linki do filmików z MenstrUlką dla szkół podstawowych:
https://www.youtube.com/watch?v=SF3UFXEnHZk&t=1s
Wycieczka do Warszawy
W dniach13-15 września50 uczniów z klas 6-tych, 7, 8-mych pod opieką Pani Agnieszki Rudol, Anny Manik, Barbary Szewczuk, Agnieszki Tadli spędziło 3 dni w naszej stolicy – Warszawie. To były bardzo intensywne 3 dni, w czasie których mogli zobaczyć najważniejsze i najbardziej znane miejsca w mieście. W pierwszym dniu zagościli na trybunach Stadionu Narodowego, gdzie mogli poczuć dreszczyk emocji prawdziwego kibica, chociaż nie zobaczyli murawy – ku zaskoczeniu wielu. Następnie ekipa udała się na spacer po Starym mieście. Dzięki wspaniałemu przewodnikowi dowiedzieli się wielu informacji i ciekawostek dotyczących Starego miasta, a w szczególności dotyczących czasów II wojny światowej oraz odbudowy Warszawy po jej zakończeniu. Uczniowie oddali hołd poległym w walkach dzieciom, stając pod pomnikiem Małego Powstańca. Temat walk powstańczych, poświęcania się ludności cywilnej towarzyszył uczniom w zasadzie przez całą wycieczkę. W drugim dniu wycieczki uczniowie w Centrum Nauki Kopernik mogli samodzielni doświadczać, odkrywać , uczyć się, zrozumieć najróżniejsze tematy z dziedziny nauk biologicznych, chemicznych i fizycznych. Odnaleźli odwiedź na wiele naukowych pytań, zrozumieli zjawiska poprzez samodzielnie wykonane doświadczenia. Z kolei wizyta na Cmentarzu na Powązkach wszystkich wprowadziła w czas zadumy i refleksji. W sposób szczególny oddaliśmy hołd bohaterom książki „Kamienie na szaniec” oraz wszystkim poległym w Powstaniu Warszawskim. Uczestnicy wycieczki pochylili również głowy nad wieloma grobami osób znanych z środowisk aktorskich, politycznych, sportowej areny, dziennikarzy, piosenkarzy. Wizyta ta była dla wszystkich niebywale emocjonalnym przeżyciem. Kolejnym miejscem zwiedzanym przez uczniów był park przy pałacu Łazienki Królewskie, pomnik Fryderyka Chopina, Belweder. Udając się w kolejne miejsce czyli na taras widokowy Pałacu kultury i Nauki, uczniowie stanęli w miejscu, w którym znajdowały się mury getta warszawskiego. Widok Warszawy na cztery strony świata oglądany z wysokości 114 metrów wzbudził u wszystkich wielki zachwyt. Dzieci mogły się przekonać, jak wielkim i bardzo „zielonym” miastem jest nasza stolica. W ostatnim dniu wycieczki po raz kolejny uczniowie starali się poznać historię miasta i bohaterstwo jej mieszkańców zwiedzając z przewodnikiem Muzeum Powstania Warszawskiego. Ekspozycja muzealna oddziałuje obrazem, światłem i dźwiękiem. Aranżacja wnętrza i wykorzystanie efektów multimedialnych przybliżają powstańczą rzeczywistość. Na zakończenie pobytu w stolicy uczniowie przy przepięknej pogodzie udali się na spacer, który pozwolił wyciszyć emocje, odpocząć na łonie natury bardzo zadbanych ogrodów Pałacu w Wilanowie.
Wszyscy uczestnicy wycieczki serdecznie dziękują organizatorowi naszej wyprawy – Firmie SCOLTUR za bardzo dobra organizację.
Wycieczka została dofinansowana z rządowego programu POZNAJ POLSKĘ.25
Narodowe Czytanie w klasie V B
11 września uczniowie klasy V B naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akacji Narodowego Czytania. Celem tego wyjątkowego, bo objętego honorowym patronatem Pary Prezydenckiej, przedsięwzięcia, jest propagowanie wśród Polaków czytelnictwa oraz rozpowszechnianie wiedzy na temat kanonu rodzimej literatury.
Doceniając walory tej inicjatywy dzieci wcieliły się w rolę młodych aktorów i pięknie odtwarzały fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem” poznając tym samym niezwykłą historię założycieli rodu Bohatyrowiczów, czyli losy Jana i Cecylii. Te odległe w czasie oraz trzymające w napięciu wydarzenia wprowadziły wszystkich w nastrój zadumy i refleksji. Rozważaliśmy zagadnienia dotyczące dobra i zła, roli rodziny , miłości i pracy w życiu człowieka oraz tego, jak ludzka determinacja może pomóc w osiągnięciu nawet najbardziej trudnego celu.
Bezpośrednim, materialnym świadectwem tych działań stały się, przygotowane przez uczniów, plakaty lekturowe, których zdjęcia prezentujemy poniżej.
Opieka nad akcją p. Iwona Pabis
Zbieramy Talenciaki
Nasza szkoła bierze udział w akcji „Szkoły pełne talentów” Lidl.
Możesz pomóc nam zbierać Talenciaki, które odbierzesz w Lidlu. Zebrane Talenciaki przekaż fizycznie w Szkole - klasy I- III do p. Elżbiety Struczyk, klasy IV - VIII p. Sara Biśta - Toborek lub oddaj wychowawcy. Można też zeskanować kod QR z TALENCIAKA.
Przekaż punkty na konto szkoły.
Szkoła Podstawowa nr 6 w Trzebini Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 w dniu 04.09.2023 r. - poniedziałek
Godzina 900 - świetlica szkolna:
Kl. 1A
Kl. 3A
Kl. 3B
Godzina 1000 - spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych:
Kl. 2A – sala 11
Kl. 2B – sala 12
Kl. 4A – sala 40
Kl. 5A – sala 27
Kl. 5 B – sala 31
Kl. 6 A – sala 32
Kl. 6 B – sala 41
Kl. 7 A – sala 28
Kl. 8 A – sala 30
Kl. 8 B – sala 34
Wyprawka dla ucznia klasy pierwszej
- zeszyt w wąskie linie z zaznaczoną liniaturą,
- zeszyt w kratkę 16 lub 32 kartkowy,
- zeszyt do korespondencji a w nim imię i nazwisko matki oraz ojca, adres zamieszkania rodziców i dziecka, numer telefonu do rodziców,
- 2 bloki techniczne A4 z białymi kartkami,
- 1 blok techniczny z kolorowymi kartkami.
- papier kolorowy,
- bibuła buforowana,
- farby plakatowe,
- kubeczek na wodę,
- 4 grubości pędzla
Wszystko podpisane
- Plastelina, podkładka na ławkę
W piórniku:
- 3 zastrugane miękkie ołówki
- zielony długopis
- klej,
- nożyczki,
- linijka,
- strugaczka
- gumka do mazania,
- kredki ołówkowe miękkie ( bambino, colirino, Astra)
W woreczku strój na wf - spodenki i koszulka.
Wycieczka do Ojcowa
6 czerwca uczniowie z klas drugich pojechali na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Zwiedzili ruiny zamku Ojców, potem udali się do Źródełka Miłości w pobliżu Bramy Krakowskiej. Podczas spaceru mieli okazję oglądać ciekawe formy skalne. Niektóre dzieci były nawet przekonane, że zobaczyły nietoperza śpiącego w małej jaskini. Na koniec były kiełbaski z grilla, lody i pamiątki. Do autobusu dzieci wracały z włóczniami, mieczami i łukami. Prawie jak drużyna obrońców zamku.
19
Karta rowerowa - Egzamin poprawkowy
Egzamin poprawkowy na kartę rowerową odbędzie się 15.06 o godzinie 10.00 .
Wizyta w Muzeum Urbańczyka wChrzanowie
17 maja klasa II b zwiedziła Muzeum Urbańczyka w Chrzanowie . Dzieci obejrzały wystawy stałe muzeum związane z miastem Chrzanów, a następnie uczestniczyły w warsztatach czerpania papieru. Dzieci wykonały dwie prace plastyczne; jedną na jasnej, drugą na kolorowej kartce papieru czerpanego. Prace tworzyły wysypywane na papier pokruszone części roślin; pokrzywy, lawendy oraz siemienia lnianego. Każde z dzieci zabrało do domu wykonane przez siebie obrazki. Wyszły przepiękne.
12
Warsztaty w Bibliotece Miejskiej w Chrzanowie
17 maja w Bibliotece Miejskiej w Chrzanowie uczniowie klasy II B uczestniczyli w warsztatach literacko – plastycznych Plecak pełen słońca. W ramach realizacji kolejnego modułu projektu Czytam z klasą Lekturki spod Chmurki dzieci uczyły się jak należy prawidłowo spakować wakacyjny bagaż . Dzieci wykonywały też rebusy, rysunki i zagadki dotyczące bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku. A oto krótka fotorelacja z pobytu w bibliotece.
11
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie