• Rewia na lodzie

          • Dnia 12 kwietnia dzieci z klas pierwszych i drugich wzięły udział w pięknym spektaklu teatralnym na lodzie pt.: „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza”. Wszyscy z zachwytem oglądaliśmy lodową opowieść opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Było to niesamowite widowisko w wykonaniu ponad 40 zawodowych łyżwiarzy z całej Polski. Podczas swojej podróży Sindbad przemierzył drogą morską prawie cały świat. Wielokrotnie znalazł się za burtą, jako rozbitek zatrzymywał się na kolejnym nieznanym i niebezpiecznym lądzie. Spotkał ekscentryczną królewnę o imieniu Najdroższa, królewnę Sermirę, dotarł także do królestwa króla Miraża i jego córki Piruzy. Z każdej wyprawy powracał jednak do ukochanego wuja Tarabuka, niepoprawnego poety-wierszoklety. Chińczyk, dziewczyny, piraci, rude wojowniczki, konik morski, ryby piły… to również barwni bohaterowie niezwykłego przedstawienia.
            Dzieci były pod wielkim wrażeniem pięknej ruchomej scenografii i dekoracji. Łyżwiarze mieli barwne bajkowe kostiumy, a dodatkowym atutem przedstawienia były efekty pirotechniczne i akrobacje na szarfie. Rewia na lodzie z pewnością na długo pozostanie  w naszej pamięci.

          • Dzień bez plecaka w kl. I - III

          • Dzień bez plecaka (z ang. „no backpack day”) to wybrany przez samorząd szkolny dzień, w którym wszyscy chętni uczniowie przychodzą bez plecaków i tornistrów. Zabawa polega na tym, by jednocześnie przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory. Liczy się pomysłowość i spryt – książki, zeszyty i inne artykuły szkolne można spakować w dowolny, zwykle zabawny sposób. 
            Dzień bez plecaka to święto, które pochodzi z USA. Za oceanem podczas No backpack day dzieci chodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach lub w plastikowych reklamówkach. Dlaczego? Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak i piórnik.

          • Projekt ZUS

          • Czy wszystkie, trudne sytuacje da się przewidzieć? W jaki sposób mądrze postępować, aby zminimalizować skutki przykrych i tragicznych wydarzeń w naszym życiu? Jakie instytucje mogą być dla nas pomocą w dramatycznych zmaganiach z - często bardzo okrutnym - losem?
            Odpowiedzi na te filozoficzne pytania poszukiwali uczniowie klas ósmych naszej szkoły w czasie cyklu lekcji z wiedzy o społeczeństwie.
            Bodźcem do tych głębokich refleksji stała się realizacja, kolejnej już zresztą edycji, ogólnopolskiego „Projektu z ZUS” dedykowanego dla szkół podstawowych”, w czasie której młodzież miała uświadomić sobie, że ubezpieczenia społeczne są potrzebne.

            Zajęcia rozpoczęły się od zdefiniowania terminów takich ,jak na przykład: „ZUS, zastępowalność pokoleń, czy rodzaje ubezpieczeń i, wypłacanych ze zgromadzonych za ich pośrednictwem, świadczeń”.
            Potem uczniowie, pracując w grupach, przygotowywali plakaty, komiksy lub filmy, których celem było przekonanie jak największej liczby osób do tego, że warto systematycznie i uczciwe odprowadzać składki na ubezpieczenia społeczne, aby w ten sposób „zabezpieczyć się na przyszłość”. W tym miejscu muszę uczciwe przyznać, że wszyscy ósmoklasiści wywiązali się z tej powinności wzorowo!
            Efekty aktywności poszczególnych zespołów okazały się oszałamiające i z tej mnogości przemyślanych, kolorowych i starannie wykonanych prac niesłychanie trudno było wytypować najlepsze, które w efekcie finalnym będą reprezentować naszą szkołę w kolejnym etapie tego konkursu.
            Ostatecznie jury w składzie:
            p. dyrektor - Agnieszka Rudol oraz nauczyciele: p. Anna Manik i p. Iwona Pabis zdecydowali, że laur zwycięstwa przypadnie: Ustynie Denisowej i Romanowi Hnatovi (autorom plakatu) oraz Szymonowi Stokowcowi (wykonawcy komiksu).

            Wszystkim autentyczne zaangażowanym w realizację tego projektu dziękuję za włożony trud i solidnie wykonaną pracę, a za zwycięzców trzymam mocno kciuki i życzę dalszych sukcesów!!!
            Iwona Pabis

          • Zbiórka żywności na rzecz WTZ im. Brata Alberta

          • W dniu 25 marca wolontariusze naszej szkoły kolejny raz brali udział w wielkanocnej zbiórce Żywności na rzecz WTZ im. Brata Alberta w Trzebini. Byli obecni w sklepie Biedronka na ulicy Kościuszki w godz 9.00 – 14.00. Przez dwa dni 24-25 marca 2023 roku w kilku sklepach na terenie Trzebini udało się zebrać 839,40 kg żywności w postaci mleka, kawy, serów, konserw, jajek itp. Żywność ta służy do przygotowywania posiłków dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej i świetlicy terapeutycznej im. Brata Alberta w Trzebini. Jesteśmy dumni z naszych wolontariuszy, że uczestniczą w dziele niesienia pomocy innym poświęcając swój wolny czas
            Dziękujemy : Wiktor, Natasza, Olga, Klaudia , Lena, Magdalena, Ustyna.

          • Czytam z klasą

          • Realizując zadania z II modułu projektu czytam z klasą Klasa II B wybrała się w podróż
            do Szwecji. Szwecja kojarzy nam się z :Nagrodą Nobla, sklepami Ikea, samochodami
            Volvo, zespołem ABBA i szwedzkim stołem. Powstały gazetki tematyczne i
            przedstawienie legendy szwedzkiego stołu z Królem Karolem X Gustawem i
            Sobiepanem Zamojskim rezydentem Zamościa. Pokaz zakończył występ zespołu ABBA.

          • "Dzieci z Bullerbyn" w SP 6

          • W Bullerbyn jest zawsze wesoło prawda. Wiedzą o tym uczniowie klasy II B. Wykonali
            kolorowe makiety związane z lekturą, przebrali się za postaci z książki - pojawił się
            nawet pies Svipp. Wykonali urocze ilustrowane książeczki do lektury oraz pięknie
            opowiadali o przygodach bohaterów. Zresztą zobaczcie sami. Na koniec specjalnie dla
            państwa piosenka Panie Janie w języku Astrid Lindgren.

          • Dzień Kobiet 2023

          • 8 marca obchodziliśmy w szkole Dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy złożyli wszystkim naszym
            Paniom i dziewczynom serdeczne życzenia przez radiowęzeł. Były zabawne anegdoty oraz
            piosenki. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.
            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć naszych superdziewczyn :)

          • Zabawa karnawałowa

          • 27 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów klas I - III. W tym roku wspaniałą rozrywkę zapewniły naszym dzieciom panie animatorki z „Zaczarowanego Lasu”. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się znakomicie. Tańce urozmaicone były ciekawymi  konkursami i zabawami. W czasie przerwy dzieci miały czas na poczęstunek, który przygotowali dla nich rodzice. Była również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach w towarzystwie Minionka i Dinozaura.

          • "Jasełka na strychu"

          • We czwartek 26 stycznia mieliśmy w szkole teatr. Prawdziwy choć amatorski. Uczniowie klasy 4a pokazali nam piękny i wzruszający spektakl według scenariusza Marcina Kobierskiego pt. "Jasełka na strychu". Przed południem przedstawienie obejrzeli uczniowie szkoły, a wieczorem nasi wspaniali aktorzy wystąpili przed rodzicami, dziadkami i znajomymi, którzy bardzo licznie przybyli do szkolnej świetlicy. Absolutnie wszyscy, zarówno uczniowie,jak i dorośli byli zachwyceni spektaklem. Były nawet owacje na stojąco! Przy okazji wieczornego spektaklu uczniowie ze szkolnego koła wolontariatu zbierali do puszek datki na WOŚP. Ogromnie cieszy nas, że widzowie okazali się hojni i wsparli tę szlachetną akcję. W przedstawieniu wzięli udział: Zofia Jakubowicz, Kacper Kucek, Aleksandra Waliszewska, Karolina Sobczyk, Patryk Pytlik, Nikola Marciniak, Szymon Bugajski, Kacper Wandor, Maciej Stokowiec, Paweł Szuba, Oliwier Pawlak, Roksana Hudzik oraz Alicja Pytlik z klasy 1a, która w roli Anioła "uratowała przedstawienie" występując w nagłym zastępstwie. Za reżyserią
            i scenografię odpowiedzialna była p. Violetta Zakrzewska.

            Dziękujemy p. Dorocie Stokowiec za piękne zdjęcia.

          • Nasza SZKOŁA kolejny raz gra z WOŚP!!!


          • Zapraszamy serdecznie do wsparcia 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już od czwartku
            26 stycznia nasi wolontariusze będą obecni w szkole z puszkami - można będzie wrzucić dowolne datki do puszki. W czasie lekcji dzieci będą mogły zobaczyć przedstawienie pt JASEŁKA NA STRYCHU.
            Spektakl wyreżyserowała pani Violetta Zakrzewska , autorem scenariusza jest Marcin Kobierski aktor Teatru Bagatela. Tym razem w rolę aktorów wcielą się uczniowie klasy 4a. Spektakl odbędzie się również popołudniu o godzinie 17.30 na świetlicy szkolnej. Wtedy będzie nam niezmiernie miło gościć zarówno dziadków, rodziców jak i dzieci. Wstęp na przedstawienie jest darmowy, ale serdecznie prosimy o wsparcie naszych działań w ramach WOŚP i wrzucenie dobrowolnej kwoty do puszek. W piątek 27 stycznia w szkole, w czasie przerw odbędzie się loteria fantowa. Będzie można opłacić możliwość (przez wrzucenie do puszki pieniędzy) wylosowania sobie fantu w cenie 5, 10, 15 zł. W niedzielę nasi wolontariusze z puszkami będą obecni w godzinach 8.00-10.00 przy Kościele Parafialnym w Sierszy oraz w godz 10.00-12.00 przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sierszy.
            Serdecznie wszystkich zapraszamy do przyłączenia się do akcji.

            ZAGRAJMY RAZEM W TEJ ORKIESTRZE!!!
            SIE MA!!!!!

          • Apel młodszych klas

          • 16 stycznia 2023 r. podczas apelu młodszych klas swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowaly uczennice z Ukrainy: Veronika Stempniak z kl. II A i Olena Yarmeluk z kl. III A. Przygotowały wiersze w języku ukraińskim i polskim na Gminny Konkurs Recytatorski, który odbędzie się 19 stycznia. Na apelu rozdano również nagrody zwycięzcom konkursu na najpiękniejszy stroik świąteczny. Przypominamy, że stroiki zostały wystawione na szkolnej giełdzie przed Świętami Bożego Narodzenia. Nagrody wręczyły organizatorki konkursu, panie: Karolina Sochacka, Marta Kołodziejczyk i Dorota Szydłowska. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, a za Veronikę i Olenę mocno trzymamy kciuki!

             

          • Klasy 8na lotnisku - wycieczka edukacyjna

          • Lotnisko to kilkadziesiąt różnych zawodów, których przedstawiciele współpracują, aby pasażer mógł szczęśliwie wzbić się w powietrze. Wycieczka na lotnisko klas 8 - ych w ramach zajęć z doradztwa zawodowego pozwoliła uczniom w aktywny sposób  poznać większość zawodów lotniskowych oraz wymagania stawiane potencjalnym rekrutom.

            Wybrani uczestnicy  mogli skorzystać z  symulatora VR  pracy Koordynatora Ruchu Lotniczego Naziemnego, poznali stanowisko pracy podczas odprawy pasażerów oraz kontroli podczas odprawy pasażerskiej. Poznali zadania pełnione przez poszczególne służby, a także dowiedzieli się dlaczego ich współpraca jest niezbędna do sprawnego funkcjonowania lotniska.

          • Czytam z klasą Lekturki spod Chmurki

          • Klasa IIB zakończyła realizację I modułu Międzynarodowego Projektu wspierającego rozwój
            czytelnictwa wśród uczniów Czytam z klasą Lekturki spod Chmurki. Tegoroczna edycja
            projektu nosi tytuł Podróżowanie przez czytanie. I moduł to podróż po Polsce. Udaliśmy się
            wraz z Maria Skłodowską – Curie do Warszawy.

            Realizując zadania dzieci:

            - wysłuchały czytanej przez wychowawcę książki Julity Grodek ,, Mania dziewczyna
            inna niż wszystkie ‘’. Do wspólnego czytania zaprosiliśmy też babcię Niny panią
            Wiesławę Chlebdę, która przeczytała dzieciom kolejne rozdziały książki o Marii
            Skłodowskiej – Curie. Serdecznie dziękujemy.
            - wypełniły i pokolorowały lekturniki dotyczące książki. Poznali najważniejsze zabytki
            Warszawy. Dowiedziały się jak wyglądała Warszawa na początku XX wieku i jak
            prezentowali się jej mieszkańcy.
            - przygotowały materiały dotyczące Warszawy, a następnie wykonały piękne lapbooki
            dotyczące stolicy. Klasa zorganizowała wystawę tematyczną o Warszawie.
            - przygotowały stroje z początku wieku i zorganizowały sesję fotograficzną prezentującą
            bohaterów książki w różnych sytuacjach. Pokazano Marię Skłodowską z mężem
            Piotrem w Laboratorium, podczas wręczania nagród, w podróży poślubnej na rowerach
            i inne. Cała klasa pięknie zaprezentowała się w strojach z epoki. Serdeczne
            podziękowania dla pani fotograf Agnieszki Chlebdy, pani Elżbiety Struczyk oraz
            wszystkich rodziców dzieci klasy II B zaangażowanych w realizację sesji.
            - zorganizowały akcję Książki w podróży. Specjalny regał w naszej klasie zapełnił się
            książkami przyniesionymi przez dzieci z domów. Dzieci mogły je brać do domów,
            przeczytać i oddać. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem.
            Klasa otrzymała certyfikat potwierdzający zrealizowanie zadań I modułu projektu.

            Barbara Potera

          • W świątecznym nastroju…

          •  

            W czwartek 22 grudnia w naszej szkole można było już poczuć magię zbliżających się świąt. Uczniowie klasy 1b i 6a pod kierunkiem swoich wychowawców - p. Anny Manik i p. Eweliny Trybuś oraz katechetki - p. Marty Kołodziejczyk przygotowali program artystyczny, wprowadzający wszystkich w świąteczny nastrój. 

            "Jak to dobrze, że są święta" - ta myśl przewodnia towarzyszyła nam przez cały dzień. Były wiersze, wspólne kolędowanie, oraz omówiono znaczenie symboli świątecznych. Po przedstawieniu pani Dyrektor złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia.  

            Fotorelacja z tego wyjątkowego dnia widnieje na poniższych zdjęciach😊

             

        • Życzenia Świąteczne
          • Życzenia Świąteczne

          • Wesołych Świąt

             

             Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

            mamy przyjemność złożyć wszystkim Państwu życzenia:

            radosnych, spokojnych, niezwykle ciepłych i rodzinnych świąt

            oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2023 Roku.

             

            Dyrekcja, Grono Pedagogiczne,

            Pracownicy Administracji i Obsługi oraz cała Społeczność Uczniowska

            Szkoły Podstawowej nr 6 w Trzebini

          • Kiermasz bożonarodzeniowy w naszej szkole…

          • To już kolejny rok kiedy w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny prac wykonanych przez uczniów. Na korytarzu wystawione były stoiska na których mieniły się blaskiem i urzekały swym pięknem ozdoby bożonarodzeniowe, w powietrzu  unosił się zapach ciast pieczonych przez rodziców. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem oraz upłynął w przedświątecznej i miłej atmosferze. 

            Piękne stroiki i ozdoby świąteczne wykonali nasi uczniowie w ramach zorganizowanego konkursu.
            Wsparcia udzieliło Szkolne Koło Wolontariatu i nauczyciele organizujący kiermasz. Wszystkim bardzo
            dziękujemy.
            Wyniki konkursu w klasach I – III:
            I miejsce- Marcel Pilarczyk IIIA, Bartek Pilarczyk IB, Krzysztof Tkacz IIB
            II miejsce- Magda Głowacz IIIA, Anna Malczyk IB, Lena Witkowska IIIA
            III miejsce- Zuzia Szajnowska IB, Olena Yarmeluk IIIA, Pola Nagraba IB, Nina Struczyk IIB, Antek
            Pyciński IIIA
            Wyróżnienia- Franek Dym IIB, Alicja Pytlik IA, Kasia Gozdek IIA, Jakub Guzik IIIA
            Wyniki konkursu w klasach IV – VIII:
            I miejsce- Szymon Tadla VIA, Paweł Golonko VIIB, Oliwier Pawlak IVA
            II miejsce- Julia Malczyk VA, Agata Lurka VB, Martyna Siemek VIIB, Maja Kolasińska VA, Julia
            Kolasińska VA
            III miejsce- Kacper Kożuch VIa, Jacek Partyka VB, Milena Dereszowska VIIA
            Wyróżnienia- Szymon Sadurski IVB, Karina Kuchnio IVB
            Zwycięzcom gratulujemy!

          • Kłopoty w Bajkowie

          •  

            8 grudnia klasy drugie wraz z wychowawczyniami miały przyjemność  obejrzeć  teatr lalkowy „Kłopoty w Bajkowie” wystawiony przez Grupę Tetralno- Kabaretową  „Przy pałacu”. Grupa skupia dzieci, młodzież i seniorów łącząc pokolenia podczas realizacji przedstawień teatralnych. Bohaterowie znanych bajek martwili się, że dzieci coraz rzadziej czytają bajki, a częściej spoglądają w ekrany komputerów i telefonów. Jednak dzieci zapewniły, że nadal kochają bajki, bo w nich dobro zawsze zwycięża zło. Bardzo dziękujemy aktorom za zaproszenie i życzymy powodzenia w dalszej pracy.

          • Europejski Tydzień Autyzmu

          • W dniu 05.12.2022 razem z psychologiem i pedagogiem specjalnym podsumowaliśmy trwający w naszej szkole w dniach 01.12-07.12 Europejski Tydzień Autyzmu.W ramach obchodów tego święta, wychowawcy podczas lekcji wychowawczych zapoznali uczniów z z tematem autyzmu. Uczniowie dowiedzieli się, jak funkcjonują i jak spostrzegają świat osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.W poniedziałek pokazaliśmy, że wspieramy takie osoby ubierając się na niebiesko. Uczniowie zapisali również swoje skojarzenia związane z autyzmem, czego efekt możemy podziwiać na jednym ze zdjęć. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji 

          • KLUB OLIMPIJCZYKA

          •  

            W tym roku szkolnym klasy młodsze I-III uczestniczą w lekcjach nauki pływania w ramach „Klubu Olimpijczyka”. W I okresie klasy 1B, 2B, 3A bardzo ciężko pracują nad skomplikowaną umiejętnością pływania. Dzielnie pokonują opór wody, uczą się bezpiecznego zachowania w wodzie, zdobywają nowe umiejętności, np.: otwieranie oczu pod wodą, nurkowanie, samodzielne pływanie z przyborem. Oczywiście nie brakuje różnego rodzaju zabaw w wodzie. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w tych zajęciach, dzięki temu ich umiejętności bardzo szybko staja się coraz lepsze.