• R e g u l a m i n

porządkowy korzystania z kompleksu sportowego

„Moje Boisko - ORLIK 2012”

Kompleks sportowy „Moje Boisko - ORLIK 2012” jest własnością Gminy Trzebinia, oddany w administrowanie Szkole Podstawowej Nr 6 im. Wł. Broniewskiego
        w Trzebini, 32-540 Trzebinia, Osiedle Gaj 39, telefon: (032) 7 118 579.

Każdy użytkownik obiektu zobowiązany jest do zapoznania się i przestrzegania niniejszego Regulaminu.

1. Kompleks sportowy „Moje Boisko - ORLIK 2012” obejmuje:

a)       boisko do piłki nożnej o nawierzchni ze sztucznej trawy;

b)      boisko wielofunkcyjne o nawierzchni z poliuretanu;

c)       zaplecze socjalno-szatniowe.

2. Kompleks sportowy jest czynny przez cały tydzień wg harmonogramu
            ustalonego  przez Dyrektora Szkoły  Podstawowej Nr 6 w Trzebini w
            następujących terminach z przeznaczeniem na:

a) planowane zajęcia szkolne dla uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest  Gmina Trzebinia w okresie roku szkolnego:

poniedziałek - piątek godz. 8:00-15:00

b) zajęcia sportowe dostępne dla wszystkich chętnych z zastrzeżeniem pierwszeństwa dla grup zorganizowanych w organizacjach szkolnych (SKS), pozaszkolnych i klubach sportowych:

poniedziałek - piątek godz. 15:00-21:00

sobota godz. 9:00-21:00

niedziela godz. 9:00-21:00.

3. W miesiącach lipcu i sierpniu obowiązuje odrębny harmonogram korzystania
        z obiektu, przygotowany przez trenera środowiskowego w uzgodnieniu
        z Dyrektorem Szkoły.

4. W sytuacji niekorzystnych warunków atmosferycznych trener środowiskowy może zabronić korzystania  z obiektu.

5. Zajęcia sportowe odbywające się w terminach określonych w pkt. 2 b koordynuje pełniący dyżur trener środowiskowy.

6. Osoby korzystające z obiektu zobowiązane są do wpisywania się do rejestru użytkowników prowadzonego przez trenera środowiskowego. W przypadku grup zorganizowanych, każda grupa korzystająca z obiektu zobowiązana jest do wyznaczenia osoby upoważnionej za wpis do rejestru i korzystania z obiektu zgodnie   z harmonogramem.

7. Dopuszcza się możliwość rezerwacji korzystania z obiektu u trenera środowiskowego.

8.  Korzystanie z obiektu jest bezpłatne i ogólnodostępne.

9. Teren kompleksu sportowego jest objęty ciągłym nadzorem trenera środowiskowego i pracowników szkoły.

10. Warunkiem korzystania z obiektu jest posiadanie odpowiedniego stroju sportowego i obuwia sportowego  z zastrzeżeniem pkt. 11 d (na boisku piłkarskim dopuszcza się obuwie z małymi korkami z tworzywa sztucznego oraz obuwie typu halowego).

11. W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom i korzystania z obiektu
              zgodnie z ich przeznaczeniem zabrania się:

a)   przebywania na terenie osobom poniżej 12 roku życia po zmroku bez opiekuna;

b)      przebywania na terenie obiektu osobom, których stan wskazuje na spożycie alkoholu lub innych środków odurzających;

c)  wnoszenia przedmiotów pirotechnicznych, broni, kijów, pałek, kamieni, substancji żrących, farb, pojemników pod ciśnieniem, opakowań szklanych;

d)      używania butów piłkarskich na wysokich i metalowych korkach oraz kolców;

e)    wprowadzania i użytkowania sprzętu innego niż zgodnego z przeznaczeniem boisk, np. rower, motorower, deskorolka, rolki, itp.;

f)       niszczenia urządzeń sportowych i płyty boiska;

g)      wchodzenia na ogrodzenie i urządzenia sportowe;

h)      palenia tytoniu, spożywania alkoholu, żucia gumy;

i)        zaśmiecania, wnoszenia opakowań szklanych i metalowych;

j)  przeszkadzania w zajęciach lub grze małym oraz dużym grupom zorganizowanym;

k)      zakłócania porządku i używania słów wulgarnych;

l)        wprowadzania zwierząt;

m)    korzystania z obiektu bez zgody trenera środowiskowego.

12. Rozstrzygnięcia dotyczące zgodnego  z postanowieniami pkt. 10 i 11 korzystania
              z obiektu podejmuje trener środowiskowy, który w zależności od sytuacji może:

a)   nakazać zmianę obuwia sportowego i stroju;

b)   zwrócić uwagę na niewłaściwe, niezgodne z Regulaminem zachowanie;

c)   nakazać opuszczenie terenu obiektu i szkoły.

13. Gmina Trzebinia oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Władysława Broniewskiego w Trzebini nie ponosi odpowiedzialności za wypadki powstałe w trakcie korzystania z obiektu, niezgodnie z Regulaminem i poza godzinami funkcjonowania, a także za mienie pozostawione na terenie obiektu.

14. Użytkownicy korzystają z obiektu na własną odpowiedzialność i odpowiadają materialnie za wyrządzone szkody na zasadach określonych w odrębnych przepisach (kodeks cywilny i karny).

15. Osoba upoważniona zobowiązana jest do niezwłocznego zgłoszenia trenerowi środowiskowemu lub administratorowi obiektu wszelkich uszkodzeń ujawnionych po poprzednich użytkownikach lub powstałych w bieżącym użytkowaniu.

16. Każdorazowo prowadzący zajęcia (nauczyciel, trener, animator sportu, trener środowiskowy, inna upoważniona osoba) jest zobowiązany powiadomić administratora o każdym zaistniałym wypadku lub poważnej kontuzji użytkownika obiektu oraz sporządzić protokół powypadkowy.

17. Użytkownicy obiektu są zobowiązani do przestrzegania Regulaminu, a w szczególności do uwag trenera środowiskowego lub Dyrektora Szkoły. W zależności od sytuacji instruktor sportu, Dyrektor Szkoły lub inna osoba upoważniona może wezwać Policję.

18.  Regulamin wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2010r.