MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO

Otwarte w sezonie od 01 kwietnia do 30 listopada każdego roku.

Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych obiekt jest otwarty również w miesiącu listopadzie do godz. 17:00.

W roku szkolnym obiekt jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 14:30 - 20:30.

Godziny poranne przeznaczone są dla grup zorganizowanych.

W weekendy, święta i dni wolne od zajęć dydaktycznych miasteczko czynne jest w godz. 9:30 - 20:30.

W okresie wakacyjnym, tj. od zakończenia zajęć dydaktycznych (pod koniec czerwca) do 31.08 czynne codziennie

od godz. 9:30 - 20:30.

W szkole znajduje się 15 rowerów (5 małych, 5 średnich, 5 dużych), kasków i kamizelek, które wypożyczane są grupom zorganizowanym.

Grupy zorganizowane proszone są o telefoniczne ustalanie terminu wejścia na obiekt (tel. 32 71-18-579).

R E G U L A M I N

UŻYTKOWANIA   MIASTECZKA   RUCHU   DROGOWEGO

zlokalizowanego przy Szkole Podstawowej Nr 6 w Trzebini

I.   POSTANOWIENIA OGÓLNE.

1.      Obiekt administrowany jest przez Administratora.

2.      Przed rozpoczęciem użytkowania należy zapoznać się z treścią niniejszego regulaminu oraz przebiegu tras na planie i w terenie.

3.      Osoby nie stosujące się do postanowień regulaminu mogą zostać pozbawione możliwości korzystania z urządzeń.

II.   ZASADY KORZYSTANIA.

1.      Korzystanie z Miasteczka Ruchu Drogowego dozwolone jest dla dzieci powyżej 7 lat.

2.   Na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego dzieci od 7 do 10 lat powinny być pod opieką rodziców lub opiekunów. Rodzice/opiekunowie odpowiedzialni są za bezpieczeństwo swoich dzieci lub dzieci pozostających pod ich opieką.

3.      Osoby korzystające z Miasteczka nie mogą swym zachowaniem powodować sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu i zdrowiu dla samych siebie, innych użytkowników, a także osób towarzyszących.

4.      Należy zachować bezpieczną odległość od rowerzysty i motorowerzysty jadącego z przodu.

5.      Prędkość jazdy dostosować do stopnia trudności odcinka trasy, swoich umiejętności i liczby osób na trasie.

6.      Podczas użytkowania urządzeń na powierzchniach nie wolno pozostawiać żadnych przedmiotów lub sprzętu.

7.      Uczestnik zobowiązany jest do korzystania z Miasteczka zgodnie z jego przeznaczeniem.

8.      Korzystanie z obiektu jest dozwolone wyłącznie na sprzęcie w pełni sprawnym.

9.      Użytkownik zobowiązany jest do powiadomienia Administratora o zauważonych, ewentualnych uszkodzeniach urządzeń, w trosce o zdrowie własne i pozostałych użytkowników.

10.  Termin korzystania z Miasteczka Ruchu Drogowego dla grup zorganizowanych należy zamawiać na dwa tygodnie przed terminem u Administratora.

III.   CZYNNOŚCI ZABRONIONE.

Zabrania się:

·         korzystania w stanie nietrzeźwym i pod wpływem innych środków odurzających,

·         wnoszenia i spożywania napojów alkoholowych i innych środków odurzających oraz palenia tytoniu,

·         jazdy bez kasku oraz jazdy na niesprawnym sprzęcie,

·         wprowadzania psów i innych zwierząt,

·         instalowania na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego indywidualnych urządzeń i sprzętu nie będącego na wyposażeniu Miasteczka Ruchu Drogowego.

IV.   ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

1.      Administrator odpowiedzialny jest za stan techniczny obiektu.

2.      Za wypadki spowodowane nieprzestrzeganiem niniejszego regulaminu Administrator terenu nie ponosi odpowiedzialności.

3.      Administrator nie ponosi odpowiedzialności względem użytkowników za jakiekolwiek szkody poniesione w trakcie użytkowania obiektu.

4.      Administrator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy zagubione, skradzione czy zniszczone podczas użytkowania obiektu.

5.      Użytkownicy zobowiązują się do przestrzegania warunków regulaminu jak i poleceń służb porządkowych oraz zachowywać się zgodnie z zasadami współżycia społecznego, z zachowaniem wysokich standardów kultury osobistej z zachowaniem zasad fair play.

6.      Uczestnicy zrzekają się prawa do dochodzenia od innych roszczeń w stosunku do Administratora.

7.      Korzystający ponoszą odpowiedzialność materialną za zniszczenia bądź uszkodzenia elementów na obiekcie.

8.      Wejście na teren oznacza akceptację zapisów zawartych w niniejszym Regulaminie.

9.      Nieznajomość niniejszego regulaminu, w związku z powszechnym dostępem do niego, nie może być uznana jako powód do jakichkolwiek roszczeń.

10.  W razie wypadku, każdy z korzystających znajdujący się w pobliżu winien służyć pomocą poszkodowanemu.

Wszelkie skargi i wnioski należy zgłaszać Administratorowi.

WAŻNE NUMERY TELEFONÓW

·         Komenda Policji              997 lub (32) 612 13 84           ● Straż Pożarna          998

·         Pogotowie Ratunkowe    999                                         ● Telefon alarmowy   112