• SZKOLNE  KOŁO WOLONTARIATU.

          •  

             26 listopada 2022 roku członkowie naszego koła brali czynny udział w Świątecznej Zbiórce Żywności  dla świetlicy terapeutycznej im Brata Alberta w Trzebini. Zbiórka była prowadzona w dyskontach na terenie miasta Trzebinia. My wspomagaliśmy akcje w sklepie „Biedronka” na ul. Kościuszki. Zachęcaliśmy wszystkich do wsparcia akcji dobrym słowem i serdecznym uśmiechem. |Udało się zebrać całkiem sporą ilość żywności w postaci, mleka, maki, konserw, dżemów, płatków śniadaniowych, z których uczęszczający na świetlicę będą mogli przygotowywać posiłki przez cały rok.

          • Wycieczka do Wieliczki

          •  

            16 listopada 2022 roku klasy 4A, 4B oraz 6A zwiedzały jedno z najciekawszych miejsc w Polsce – Kopalnię Soli w Wieliczce. Uczestnicy poznali historię tego miejsca, zapoznali się z ciężką praca dawnych górników, zrozumieli jak cenne złoża kryją się pod ziemią Wieliczki. Poznali wiele ciekawych legend związanych z wydobywaniem soli, zobaczyli liczne komory i kaplice wykute w soli, w tym najbardziej znaną kaplicę Św. Kingi. Podziwiali jeziora solankowe i wędrowali krętymi korytarzami wydrążonymi przed wiekami przez górników. Poczuli jak to jest przebywać wewnątrz ziemi….Wrażenia, widoki, emocje nie zapomniane!

          • Dzień postaci z bajek

          • W piątek 4 XI z okazji DNIA POSTACI Z BAJEK bibliotekę szkolną odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 6 oraz nasi pierwszoklasiści. Bardzo miłe spotkanie rozpoczęli uczniowie klas starszych przebrani za bohaterów z bajek. Następnie odbył się konkurs wiedzy o bajkach zakończony zwiedzaniem biblioteki. Przedszkolaki w ramach podziękowania zaśpiewały piosenkę oraz wyrecytowały wiersz. Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Dziękujemy!

          • Mała ojczyzna

          •  

            Ze względu na, przypadające w listopadzie, Narodowe Święto Niepodległości miesiąc ten kojarzy się wszystkim Polakom z pojęciem ojczyzny, patriotyzmu i szeroko rozumianego przywiązania do „własnego miejsca na Ziemi”. Jednak powyższe, niezwykle istotne, zagadnienia można analizować zarówno w szerszym, jak i węższym, kontekście. Możemy przecież myśleć o ojczyźnie jako o całym, nadwiślańskim kraju, ale też o - równie ważnej, bo wchodzącej w skład całości – „małej ojczyźnie” - miejscu urodzenia, dzieciństwa, domu rodzinnym, czy nawet ukochanym podwórku, placu, czy boisku. Wszystkie te przestrzenie są niezwykle ważne dla rozwoju i poczucia bezpieczeństwa oraz szczęścia każdego człowieka.

            I właśnie obrazy najdroższych, najbliższych sercu i najbardziej znanych „małych ojczyzn” prezentowali uczniowie klas ósmych naszej szkoły podczas lekcji wiedzy o społeczeństwie. Młodzież mocno się napracowała przy realizacji tego zadania. Przygotowała plakaty eksponujące uroki „ukochanych przestrzeni”, a następnie, pokonując nierzadko własną nieśmiałość i tremę, omawiała ich zawartość na forum grupy.

            Wszystkie prace były naprawdę wyjątkowe i podkreślały kreatywność, zaangażowanie oraz sumienność ich wykonawców.

            Serdecznie gratuluję talentów artystycznych i umiejętności społecznych młodzieży!

            Iwona Pabis

          • Z życia klasy 1b – pierwszy kwartał nauki za nami…

          • We wrześniu klasa 1b rozpoczęła naukę w naszej szkole. W pierwszym kwartale roku szkolnego sporo się działo. Najpierw była integracja i adaptacja do nowych warunków szkolnych. Następnie  uczniowie poznawali zasady i normy obowiązujące w szkole. Sporo mówiło się o bezpieczeństwie i o zagrożeniach wynikających z niewłaściwego zachowania. Oprócz nauki, był czas na zabawę, aktywne spędzanie czasu, oraz rozwijanie zdolności manualnych. Fotorelacja z życia klasy 1b do obejrzenia na poniższych zdjęciach.

          • Sesja fotograficzna

          •  

            21 listopada uczniowie klasy IIB zmienili się nie do poznania. Dziewczynki uczesały włosy w kok. Ubrały długie ciemne sukienki, z białymi kołnierzykami. Na głowach miały kapelusze. Chłopcy ubrali długie marynarki zwane surdutami. Mieli też wąsy i kapelusze. Co było powodem takich strojów?
            Klasa IIB uczestniczyła w tym dniu w sesji fotograficznej. Dzieci wcieliły się w bohaterów książki Julity Grodek ,,Mania dziewczyna inna niż wszystkie’’ opowiadającej o losach słynnej polskiej noblistki Marii Skłodowskiej Curie. Warszawa w czasach uczonej wyglądała inaczej niż obecnie. Po ulicach jeździły dorożki zaprzężone w konie a nocne miasto oświetlały latarnie gazowe. A mieszkańcy Warszawy z przełomu wieków ? Drugoklasiści
            zaprezentują to nam na dołączonych fotografiach.

            Klasa zrealizowała zadanie w ramach projektu Czytam z klasą ,,Lekturki spod chmurki .

          • Tusz do paki

          • „Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki ”

            Ruszyła trzecia edycja ogólnopolskiej akcji ekologiczno-edukacyjnej „Tusz do paki”
            do której przystąpiła Nasza Szkoła.
            W szkole zostały umieszczone pudełka na zużyte tusze z drukarek atramentowych,
            do których uczniowie mogą wrzucać puste tusze które przyniosą z domu. Tusz
            należy włożyć do woreczka zawiązać i wrzucić do oznaczonego pudełka na terenie
            szkoły. Pudełka znajdują się na parapecie obok dyżurki, naprzeciw sali nr 10 i na
            piętrze koło biblioteki.
            Celem akcji jest edukacja ekologiczna dzieci w zakresie segregacji tuszów do
            drukarek-tzw. kartridży.
            Zbieramy tylko tusze atramentowe, nie zbieramy laserowych tonerów.
            Zebrane w ten sposób odpady przekażemy do recyklingu i zakupimy karmę dla
            bezdomnych zwierząt.
            „Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki”
            Nad całą akcją czuwa Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce.
            A nad akcją w naszej szkole czuwa Szkolne Koło Wolontariatu.
            Zapraszamy do obejrzenia filmiku który jest dostępny na stronie
            www.tuszdopaki.pl

          • Dzień Zdrowego Śniadania

          • 8 XI obchodzony jest Światowy dzień zdrowego śniadania. Z tej okazji  klasy I- III gościły panią  dietetyk Natalię Jekiel. Wygłosiła ona prelekcję na temat zdrowego odżywiania, zbilansowanej diety i zdrowego trybu życia. Smacznym i zdrowym akcentem spotkania były pyszne soki owocowo- warzywne przygotowane osobiście przez panią Natalię.

            Po spotkaniu dzieci  w klasach przygotowywały zdrowe i kolorowe kanapki, szaszłyki z owoców, sałatki owocowe, które następnie  zjadły z apetytem w towarzystwie kolegów i koleżanek z klasy. Dzieci kolorowały też rysunki, z których dowiedziały się jakie produkty zawierają cenne witaminy A, B, C, D, E i K. Na koniec dnia zaśpiewały piosenkę pt. Witaminki.

          • Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

          • Uczniowie naszej szkoły godnie i z dumą uczcili narodowe święto. Wykonali piękne prace plastyczne związane z 11 listopada, które udekorowały szkolny korytarz. Każdy, kto wchodzi do budynku widzi, że w naszej szkole pamiętamy o ważnych wydarzeniach. Wystawa pełni także funkcję edukacyjną, każdy może poczytać o Święcie Niepodległości i obejrzeć zdjęcia oraz rysunki nawiązujące do tematyki odzyskania niepodległości. 

            10 listopada uroczyście obchodziliśmy święto. Dzieci ubrały się w kolory naszej flagi, szkoła była biało-czerwona. Kolejnym elementem świętowania był udział klas III – VIII w uroczystym apelu.

            Uczniowie klas VII przygotowali apel związany ze świętem. Apel rozpoczęliśmy od odśpiewania pełnej wersji hymnu państwowego w obecności Pocztu Sztandarowego Szkoły. Następnie uczniowie zaprezentowali fakty związane z historią Polski od jej założenia, po upadek w XVIII wieku, walkę o wolną Ojczyznę i w końcu odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Szkolni artyści recytowali wiersze o Ojczyźnie i śpiewali pieśni legionowe. Basia z klasy VIII a pięknie zaśpiewała znane utwory legionowe , a jeden z nich zagrała na skrzypcach. W czasie apelu dzieci obejrzały prezentacje multimedialne i scenę – rozbiorów Polski, by jeszcze lepiej zrozumieć sens Święta Niepodległości. Apel zakończono prośbą o wywieszenie 11 listopada w domach flagi i zaproszeniem na gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Po zakończeniu apelu głos zabrała Dyrektor Szkoły pani Agnieszka Rudol, która podziękowała za przygotowanie uroczystości oraz złożyła wszystkim piękne życzenia z okazji święta. Pani Dyrektor życzyła, byśmy byli dobrymi oraz odpowiedzialnymi ludźmi, kochali swoją Ojczyznę i byli z niej dumni. 

            Szkolne obchody Święta Niepodległości przygotowały dzieci pod kierunkiem pań Danuty Siedzik i Agaty Bator z techniczną pomocą pani Agnieszki Łączki. 

             

          • Rumunia Lupeni - ostatnia wizyta w ramach projektu Erasmus +

          • 19 września 2022 roku kilkoro uczniów klasy ósmej z opiekunami pani Agnieszka Łączka, pani  Marija Denysowa, pani Elżbieta Struczyk w towarzystwie tłumacza języka angielskiego pani Izabeli Kubali,  wyruszyli na ostatnie spotkanie z partnerami projektu ERASMUS+ . Spotkanie miało miejsce w Lupeni w Rumunii. Uczniowie spędzili kilka dni w mieszkaniach swoich rumuński kolegów i koleżanek. Mogli poznać tradycje i jakie są kultywowane w rumuńskich rodzinach. Zwiedzaliśmy wspólnie z uczniami z Rumunii, Litwy, Łotwy i Grecji ciekawe miejsca w okolicy. Ponieważ projekt ERASMUS+ dotyczył dbania i oszczędzania wody oprócz zabytków i ciekawych miejsc zwiedzaliśmy oczyszczalnie ścieków. Wszystkie ciekawe miejsca i nowe przyjaźnie będziemy długo pamiętać. To był fantastyczny czas spędzony w gronie przyjaciół.

             

            Zdjęcia i szczegóły wizyty w zakładce Erasmus+

          • Dzień Drzewa w Powiecie Chrzanowskim

          • 27 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach XVIII Dnia Drzewa w Powiecie Chrzanowskim. Organizatorami obchodów były: Centrum Informacji Ekologicznej Powiatu Chrzanowskiego, Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatu Chrzanowskiego oraz Nadleśnictwo Chrzanów.

            Obchody odbywały się w pięknych okolicznościach przyrody, bo w Rezerwacie Bukowica położonym w gminie Babice. Najpierw uczniowie wzięli udział w bardzo ciekawych zajęciach edukacyjnych. Następnie stanęli do rywalizacji w konkursach ekologicznych.

            Drużyna SP6 w składzie: Wiktoria Burdzy, Olga Noworyta, Blanka Nowotarska, Magdalena Szuba wykazała się nienaganną wiedzą oraz inwencją twórczą i zajęła zaszczytne I miejsce. Opiekunem grupy była pani Agnieszka Tadla.GRATULUJEMY!

          • Dzień chłopaka

          • 30 września obchodziliśmy w szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczyny złożyły wszystkim naszym
            chłopcom serdeczne życzenia przez radiowęzeł. Były zabawne wiersze i piosenka. Nie zabrakło też
            słodkiego poczęstunku.
            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć naszych superchłopaków 

          • Europejski Tydzień Mobilności HAPPENING „BEZPIECZNI NA KÓŁKACH”

          • 21 września nasza Szkoła uczestniczyła w obchodach Europejskiego Tygodnia  Mobilności. Jest on organizowany  co roku od 16 do 22 września. W ciągu tego tygodnia, około 3000 miast i miasteczek z ponad 40 krajów prowadzi działania mające na celu rozpowszechnianie wiedzy oraz znaczenia zrównoważonego transportu, czyli zachęcanie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, hulajnodze, korzystania z komunikacji miejskiej. Główne wydarzenie EUROPEJSKIEGO TYGODNIA MOBILNOŚCI kończy Światowy Dzień bez Samochodu (22 września). Dlatego ruszyliśmy przez osiedle kolorowym korowodem, aby zachęcać wszystkich dorosłych, aby 22 września postarali się nie korzystać z własnych samochodów.            

            Spotkanie miało również na celu zachęcenie dzieci do nauki jazdy                    w bezpiecznych miejscach, czyli na przykład w miasteczku ruchu drogowego lub np. na wrotkowisku, bezpieczne i zgodne z przepisami poruszanie się po drogach, korzystając z ekologicznych metod przemieszczania się: rowerów, rolek, wrotek, hulajnóg.

            W Happeningu wzięło udział ok. 150 dzieci: przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 6 w Gaju oraz klasy: 3a, 4a, 4b. Po przemaszerowaniu przez osiedle Gaj kolorowym korowodem, uczniowie pokonywali tor przeszkód – najlepsi otrzymali  nagrody za udział w konkursie na najlepszy przejazd rowerem, hulajnogą, rolkami. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki oraz słodki poczęstunek. Uczniowie  klas 1-szych i 2- gich w klasach wraz ze swoimi wychowawcami rozmawiali o bezpieczeństwie jazdy „na kółkach”   i  wykonywali piękne prace plastyczne na ten temat.

            Gościliśmy również przedstawicieli Powiatowej Policji w Chrzanowie, Wydziału Ruchu Drogowego – Funkcjonariusze przedstawili kilka słów                            o bezpiecznym jeżdżeniu po drogach na „kółkach” ,poruszanych za pomocą mięsni nóg, przepisach dotyczących elektrycznych hulajnóg.

            Sponsorami Happeningu, którym bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie, byli:

            - Urząd Miasta  Trzebinia

            - Trzebiński Park Rozrywki – Wrotkowisko w Myślachowicach

            - Sklep delikatesy – Koko-Bis w Gaju

            - Sklep Intermarche w Trzebini   

            Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i gratulujemy umiejętności jazdy na „kółkach”!                       

            Organizatorzy:

            Anna Manik

            Tomasz Witkowski          

        • "Kredkobranie"
          • "Kredkobranie"

          • Szkolne koło wolontariatu serdecznie zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do włączenia się w Ogólnopolską akcję charytatywną Kredkobranie. Celem akcji jest zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci  polskich z Litwy i Ukrainy. Bardzo prosimy uczniów chętnych do włączenia się do tej akcji o przyniesienie  jednej rzeczy która jest wymieniona w regulaminie. Akcja trwa do końca września. Rzeczy przyniesione każdy uczeń zostawia w swojej klasie, w piątek wolontariusze przejdą po klasach i zbiorą przyniesione przez uczniów przybory. Bardzo dziękujemy za przyłączenie się do akcji.

            Regulamin_akcji_Kredkobranie-2022.pdf​​​​​​​

          • Międzynarodowy Dzień Kropki

          • Międzynarodowy Dzień Kropki powstał w 2008 roku, a inspiracją było opowiadanie Petera H. Reynoldsa. Jego bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i mądrej nauczycielce plastyki, uwierzyła w swoje możliwości. Pomysł obchodzenia dnia kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia.

            Z tej okazji 15 września uczniowie młodszych klas ozdobili korytarz szkolny kropkami, kropek nie zabrakło też na ich ubraniach. Na apelu w świetlicy wszyscy mogli zobaczyć pomysłowe  kropkowe kreacje. Uczniowie trzeciej klasy zaprezentowali wiersz J. Brzechwy „Żuk”. Tytułowy żuk bez kropek nie miał szans u biedronki, wybrała piegowatego muchomora. Bo kropki są po prostu piękne i inspirujące. Przekonują o tym zbiorowe prace plastyczne z kropką w roli głównej wykonane przez dzieci w każdej klasie.

            Apel był również okazją do poznania naszych pierwszoklasistów oraz przypomnienia o ważnych sprawach dotyczących szkoły np. segregacji śmieci, bezpiecznego zachowania na przerwach.

          • TYGODNIOWY ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU SZKOLNEGO

          • TYGODNIOWY ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU SZKOLNEGO.

            SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 W TRZEBINI, rok szkolny 2022/2023 

             

            PONIEDZIAŁEK - CZWARTEK

            PRZYWÓZ       7:15     KOPALNIA

            ODWÓZ                 15.10     SZKOŁA

             

            PIĄTEK

            PRZYWÓZ       7:15     KOPALNIA

            ODWÓZ          13:25    SZKOŁA

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

          • Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Podstwowej nr 6 w Trzebini - 01.09.2022r- czwartek

            Klasy 1 – 3  godz. 9.00 sala gimnastyczna

            Klasy 4 – 8 godz. 10.15 sala gimnastyczna    

            ZAPRASZAMY

          • Wyprawka dla ucznia klasy pierwszej

          •  

            1. Tornister lekki, pakowny, sztywny lub z usztywnioną wkładką przylegającą do pleców dziecka.

            2. Obuwie zmienne obowiązujące na terenie szkoły – proponujemy: obuwie sportowe z antypoślizgową, białą podeszwą, na przylepiec lub wiązane na sznurówki, jeśli dziecko potrafi je zawiązać (trampki, tenisówki) z workiem, który dzieci będą pozostawiały w szatni szkolnej.

            3. Strój gimnastyczny na zajęcia sportowe: spodenki krótkie lub getry i bawełniana koszulka z krótkim rękawem.

            4. Strój galowy:

            • spódnica granatowa lub czarna i biała bluzka,
            • spodnie granatowe lub czarne i biała koszula.

            5. Zeszyty:

            • w wąskie linie (z kolorową liniaturą)16 kart. (2 szt.)
            • w kratkę 16 kart. (2 szt.)
            • w kratkę 16 kart. – do korespondencji (usprawiedliwienia)

            6. Piórnik wyposażony w następujące przybory:

            • dwa miękkie ołówki,
            • gumka,
            • temperówka,
            • miękkie kredki ołówkowe (np. Bambino, Lyra),
            • flamastry,
            • linijka,
            • nożyczki z zaokrąglonym ostrzem,
            • klej w sztyfcie.

            7. Pomoce i przybory niezbędne spakowane w sztywną teczkę:

            • blok rysunkowy: biały i kolorowy (A4),
            • blok techniczny: biały i kolorowy (A4),
            • plastelina,
            • papier kolorowy,
            • farby plakatowe,
            • pędzle różnej grubości,
            • podkładka do prac plastycznych, pojemnik na wodę,
            • pastele

            8. Na zajęcia basenowe: strój kąpielowy, ręcznik, czepek, klapki basenowe, torba na basen.

             

            WSZYSTKIE PRZYBORY, ZESZYTY, PODRĘCZNIKI (oprawione)

            POWINNY BYĆ PODPISANE!