• UDANE GRANIE Z WOŚP

• To był bardzo gorący weekend z WOŚPOWĄ orkiestrą. W naszej szkole już od środy można było zapełniać puszki. Kumulacja gorących serc była w piątek na loterii. Chętnych była tak dużo, że można było kupić tylko po jednym losie, aby dla wszystkich starczyło. Kolejny gorący dzień to oczywiście FINAŁOWA niedziela. Naszych wolontariuszy można było spotkać w okolicach kościoła w Sierszy oraz przy OSP Siersza. Oj tam się działo.... słodki poczęstunek, gorące napoje,zdjęcia w samochodach strażackich, jazda quadem...no i oczywiście napełnianie puszek!!!!

Po raz kolejny odnotowaliśmy rekord zebranej kwoty - 3.665,45 zł!!!!

Najserdeczniej jak potrafię dziękuję wszystkim, którzy zaangażowani byli w ten 32 FINAŁ WOŚP.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

SIE MA!!

Anna Manik

• „Najpiękniejsza polska kolęda” - konkurs wokalny

• Nasz szkolny słowik Kacper Wandor z klasy 5a wziął udział w kolejnym konkursie wokalnym – tym razem był to konkurs pod hasłem „Najpiękniejsza polska kolęda” . Został on zorganizowany przez ZSP w Młoszowej i odbył się na scenie Wiejskiego Domu Kultury. Kacper zaśpiewał pastorałkę „Uciekali, uciekali” z musicalu „Metro”. Swoim wykonaniem tak zachwycił jury, że po występie jurorzy oklaskiwali go na stojąco nie kryjąc łez wzruszenia.

Kacper, którego nazwano „muzyczną petardą” zajął pierwsze miejsce w kategorii klas 5-8 i wystąpił 18 stycznia na koncercie laureatów. Obecni na sali goście zgotowali mu ogromny apluz.

Wierzymy, że to dopiero początek i jeszcze nie raz Kacper zachwyci i wzruszy nas swoim śpiewem.

Wyróżnienie w konkursie zdobyła Maja Ryś z klasy 2b, która pięknie wykonała pastorałkę „Gore gwiazda” z gitarowym akompaniamentem swojego taty.

• Kolędnicy Misyjni

• Grupa uczniów z klasy 3b która należy do Koła Misyjnego brała udział razem z Przedszkolem z Sierszy w jasełkach które odbyły się w naszym parafialnym Kościele. Następnego dnia kolędowali w naszej szkole odwiedzili wszystkie klasy oraz gabinet naszej Pani Dyrektor. Uczniowie przedstawili postacie Świętej Rodziny, Aniołów, Pasterzy , Trzech Króli i zaśpiewali kolędę życząc wszystkim Szczęścia w Nowym Roku.

• „ Najpiękniejsza kartka Bożonarodzeniowa” oraz „Boże Narodzenie tradycja i współczesność”

• Prace uczennicy klasy 2b Liliany Sochackiej która reprezentowała naszą szkołę w dwóch konkursach plastycznych zostały docenione przez jury i nagrodzone . W pierwszym konkursie Gminnym na „Najpiękniejszą kartkę Bożonarodzeniową” Liliana zdobyła I miejsce, natomiast w drugim konkursie Wojewódzkim „Boże Narodzenie tradycja i współczesność” zdobyła wyróżnienie. Konkurencja była bardzo duża! Gratulujemy i życzymy Lilianie kolejnych sukcesów !

• „W świecie polskich i ukraińskich poetów” - sukces

• Z wielką radością, ale też i nieskrywaną dumą informujemy, iż nasi uczniowie znaleźli się w ścisłej czołówce laureatów, orgaznizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Ignacego Łukasiewicza w Trzebini, II Gminnego Konkursu Recytatorskiego „W świecie polskich i ukraińskich poetów”.

Te niezwykłe „sceniczne zmagania” miały miejsce 12 stycznia bieżącego roku, a zadaniem „młodych aktorów” była recytacja dwóch tekstów poetyckich - jednego w języku polskim, a drugiego w ukraińskim.

Rywalizacja okazała się być dosyć zacięta, ale reprezentanci SP6 nie mieli sobie równych…

I tak :

- w kategorii klas 1-4 – I miejsce wywalczyła Olena Yarmoliuk, a III- Anastasia Savchenko,

natomiast wśród uczniów z przedziału wiekowego klas 5-8 laur zwycięstwa przypadł – Anastasi Omelhuk.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych artystów, serdecznie Im gratulujemy i naturalnie trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!!!

Mariia Denysowa

• konkurs plastyczny "Moja ozdoba Bożonarodzeniowa"

• Praca ucznia klasy 7a Szymona Tadli została doceniona przez jury i wyróżniona w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt: Moja ozdoba Bożonarodzeniowa. Konkurencja była bardzo duża! Gratulujemy i życzymy Szymonowi kolejnych sukcesów !

• "Zbieram to w szkole"

• Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu ekologiczno - dobroczynnego "Zbieram to w szkole" . Zbieramy zużyte baterie do specjalnych pojemników umieszczonych na terenie szkoły. Głównym celem projektu jest pozyskanie środków na prowadzenie dzieł socjalnych przez misjonarzy pracujących na terenie Afryki, Azjii i Ameryki Południowej.  Środki pozyskane z recyklingu będą przekazywane na wsparcie budowy studni w Czadzie i Tanzanii oraz pomocy dzieciom z domów dziecka na Filipinach i w Boliwii.

Drugim bardzo ważnym celem jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby ochrony środowiska. Jak wszyscy wiemy zużyte baterie to takie " niezwykłe" śmieci, których nie wolno wyrzucać do kosza. Umożliwiamy bezpieczne i pożyteczne pozbycie się niebezpiecznych śmieci.

Zachęcamy do udziału w akcji.

Szkolne Koło Wolontariatu.

• Zbiórka dla zwierząt ze schroniska w Bolesławiu

• Uczniowie naszej szkoły w listopadzie 2023 roku brali czynny udział w zbiórce rzeczy dla zwierząt ze schroniska w Bolesławiu organizowanej przez Urząd Miasta w Trzebini. Jak zawsze uczniowie oraz rodzice udowodnili, że nie jest im obojętny los naszych bezdomnych "przyjaciół na czterech łapkach". Zebraliśmy całkiem pokaźną ilość karmy suchej i mokrej dla piesków i kotków oraz zabawki, smycze, legowiska. Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestniczących w akcji otrzymaliśmy zarówno od pracowników  schroniska jak i samego Burmistrza Trzebini - Pana Jarosława Okoczuka.

Jako opiekun Szkolnego  Koła Wolontariatu również najserdeczniej jak potrafię wszystkim dziękuję. Mam rownież  wielką nadzieję na jeszcze wiele różnego rodzaju akcji zakończonych sukcesem!!!!

Anna Manik