• Prawa dziecka

• Prawa dziecka to prawa, które powinien poznać każdy malec. Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka to doskonała okazja do tego, by je zaprezentować. Dzięki warsztatom prowadzonym przez psychologa uczniowie klas 1-3 właśnie tę wiedzę zdobyli. Zajęcia prowadzone były w ramach programu „Szkoła Myślenia Pozytywnego”. Nasza szkoła aktywnie bierze udział w programie, realizując comiesięczne zadania!

VID-20231123-WA0001.mp4

• Wycieczka klas III do Oświęcimia

• 15 listopada uczniowie III A i III B zwiedzili zamek w Oświęcimiu. Położony na porośniętym starymi drzewami wzgórzu, nad rzeką Sołą, zamek wraz z wieżą, murami obronnymi ,oraz zabudową stanowi jeden z ważniejszych zabytków miasta poświadczających jego osiemsetletnie korzenie. Na zamku dzieci uczestniczyły w warsztatach ,, Damy i rycerze”. Dowiedziały się w jaki sposób można było zostać rycerzem i na czym polegał etos rycerski. Chłopcy mieli okazję przebrać się w stroje honorowych i dzielnych wojów oraz szlachetnych zbrojnych rycerzy. Dziewczynki włożyły stroje pięknych wybranek serc. Zarówno rycerze jak i białogłowy prezentowali się znakomicie. Na koniec dziewczynki wykonały piękne korony, a chłopcy maskę rycerza. Zaopatrzeni w piękne pamiątki, pełni wrażeń wróciliśmy do Trzebini.

• Światowy Dzień Dobroci

13 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Dobroci. W tym dniu uczniowie klasy III b razem z wychowawcą zamienili się w Anioły. Z anielską cierpliwością odwiedzili wszystkie klasy od pierwszej do ósmej, gabinet pani dyrektor przypominając wszystkim o akcji dzielenia się dobrem. Anioły z III b miały ze sobą bajkowe, kolorowe poduszki, które już
            zostały zebrane dla dzieci z hospicjum. W ten sposób anielskie istoty przypomniały, aby wszyscy chętni dołączyli się do akcji, która trwa do końca listopada.
            ,,Dobro, które dziś masz dla chorych, samotnych ludzi, prędzej czy później do Ciebie z podwójną siłą powróci. Pomagać, to dzielić się nie chcąc w zamian dosłownie niczego. Łzy pozamieniać w śmiech, nie ma nic bardziej cennego. Kto jeśli nie ty, kto jeśli nie my, kto jeśli nie ja pomagać innym ma ? … ”

• Wielka zbiórka żywności dla schroniska

• Nasza Szkoła bierze udział w zbiórce dla schroniska dla bezdomnych zwierząt w Bolesławiu. Bardzo serdecznie prosimy o wsparcie w imieniu piesków i kotków tam mieszkających. Akcja trwa do końca listopada. Przyniesione rzeczy można zostawiać w sali nr 10.

Szkolne Koło Wolontariatu.

• Ślubowanie

• 27 października klasa 1a złożyła uroczyste ślubowanie na ucznia klasy pierwszej. Wszyscy uczniowie wzięli udział w uroczystej akademii. W występie uczniów wspierały dwie uczennice z klasy 2b Liliana Sochacka oraz Zuzanna Szajnowska. Wszystkie dzieci pięknie się zaprezentowały. Występ oglądali rodzice oraz dyrektor szkoły mgr Agnieszka Rudol, która magicznym piórem pasowała dzieci na uczniów. Do występu dzieci przygotowała wychowawczyni klasy 1a mgr Elżbieta Struczyk, dekorację przygotowała mgr Klaudia Kocot. Rodzicom serdecznie dziękuję za upominki dla dzieci.

• Obchody 105 rocznicy odzyskania Niepodległości

• W dniu 10.11 w naszej szkole obchodziliśmy 105 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji uczniowie Naszej Szkoły ( klasy 2 i 4) przygotowali razem z paniami (Ewelina Trybuś, Klaudia Kocot) krótki program artystyczny. Towarzyszyły nam ogromne emocje i łzy wzruszenia! Wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy #polskadohymnu. Młodzi artyści pięknie uczcili tak ważne wydarzenie dla Polaków!

Pamietajmy!

"Wolność to świat bez wojny, to świat bez przemocy, to świat bez konieczności zabijania. Bez konieczności zabijania drugiego człowieka, ale też
i siebie, swojego sumienia. Wolność to możliwość wyboru. Wolność to bycie z ukochanym człowiekiem, bez strachu o jego życie, o to czy wróci. Wolność to szczęśliwe powroty. Wolność to dom pełen ukochanych ludzi. Nie ma nic cenniejszego nad wolność.

Wolność bycia człowiekiem".

• Tusz do paki

• Dziękujemy bardzo za zaangażowanie w akcji Tusz do paki w której brała udział nasza szkoła. W tym roku również nasza szkoła przystąpiła do tej akcji pod hasłem Bądź eko- wrzuć pusty tusz do paki my dokarmimy zwierzaki.

• Synod misyjny dzieci.

• Uczniowie naszej szkoły razem z panią Martą Kołodziejczyk brali udział w Synodzie misyjnym dzieci który odbył się 28 października w Krakowie. W synodzie uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych Archidiecezji Krakowskiej. W czasie spotkania oprócz modlitwy były spotkania z misjonarzami, taniec śpiew gry i zabawy oraz konkurs wiedzy misyjnej w której uczestniczyliśmy. Miło nam poinformować że Franciszek Dym  z klasy III B zajął 2 miejsce. Gratulujemy Frankowi