Kolejne sukcesy uczennicy klasy 6b Agaty Lurki. W miniony piątek 15 marca 2024 roku Agata odebrała z rąk Burmistrza Miasta Trzebinia nagrodę za zdobycie III Miejsca w Gminnym Konkursie Plastycznym na Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną 2024. Uroczystość wręczenia nagród miała piękną oprawę w postaci Wielkanocnego Spotkania z Tradycją, podczas którego przypominane są mieszkańcom tradycje naszego regionu.
Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna - Gminny Konkurs Plastyczny
Finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego
W poniedziałek Agata Lurka spędziła przedpołudnie w gronie mistrzów recytacji. Wraz z 32 mistrzami z całego powiatu chrzanowskiego wzięła udział w Finale Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. Wróciła z nagrodą w postaci wyróżnienia! To wielki sukces w tak szerokim gronie uzdolnionej młodzieży. Gratulujemy i życzymy zapału, chęci do zdobywania kolejnych nagród!
Zaproszenie
Mamy zaszczyt zaprosić: Rodziców, Uczniów, Nauczycieli, Dziadków, Babcie, przyszłych uczniów klas pierwszych z rodzinami na niezwykłe wydarzenie, które odbędzie się w naszej szkolnej świetlicy w dniu 16 kwietnia 2024 roku o godzinie 17.00. Na wspólnej scenie spotkają się: pani dyrektor, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie klas III B i II B, żeby wystąpić przed Państwem w spektaklu pt. ,, Zamieszanie w krainie bajek”. Pragniemy po raz kolejny wesprzeć Małopolskie Hospicjum dla Dzieci w Krakowie. Szczególnie serdecznie zapraszamy mieszkańców osiedla, którzy chcieliby bliżej poznać naszą szkołę w trakcie działania.
Uczniowie_Szkoly_Podstawowej_nr_6_w_Trzebini_od_trzech_lat_biora_udzial_w_Miedzynarodowym__Proj.docx
I Powiatowy Konkurs Matematyczno- Finansowy Ekonomiczne Potyczki
W dniu 15.03.24 uczniowie Wiktoria Siewniak oraz Tymon Komaniecki Szkoły Podstawowej nr 6 z Trzebini wzięli udział w I Powiatowym Konkursie Matematyczno- Finansowym Ekonomiczne Potyczki w szkole w Luszowicach zajęli 3 miejsce.
Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów
Projekt z ZUS
W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas ósmych naszej placówki po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim projekcie koordynowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jego celem jest edukowanie młodzieży w zakresie powszechnych ubezpieczeń i uświadomienie jej tragicznych konsekwencji wynikających z faktu rezygnacji z tej „formy ochrony osobistej”.
Projekt składał się z kilku lekcji, w czasie których wychowankowie poznali krótko historię powszechnych ubezpieczeń, jej idee, strukturę prawną i – co chyba najważniejsze - byli skonfrontowani z praktycznymi, życiowymi sytuacjami, które zmuszały ludzi do korzystania z funduszy wypłacanych przez ZUS. Po tej sporej dawce informacji przyszła pora na działania praktyczne.
Młodzież, dzieląc się na grupy zadaniowe, rozpoczęła kreatywną pracę, której efektem finalnym stało się przygotowanie plakatu, komiksu lub filmu odpowiadającego na pytanie: „Dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne?”.
Powstałe kompozycje były naprawdę niesamowite: pełne zaskakujących rozwiązań, kreatywne, staranne i nierzadko z dużą dozą poczucia humoru. Najlepsze z nich zostały przesłane do dalszej, tym razem już pozaszkolnej, rywalizacji. Wybór zwycięskich prac był nie lada wyzwaniem. Ostatecznie jury w składzie: pani Dyrektor Agnieszka Rudol oraz nauczyciele – panie Anna Manik i Iwona Pabis postanowiło wyróżnić następujące osoby:
- w kategorii plakatu: Miłosza Leśko, Patryka Kołodziejczyka i Kornela Majerczyka (kl. 8A);
- w kategorii komiksu: Rozalię Dym (kl. 8B);
- w kategorii filmu: Martynę Siemek i Tymona Komanieckiego.
Wszystkim uczniom biorącym udział w projekcie szczerze gratulujemy talentu, a za laureatów trzymam mocno kciuki!!!
Iwona Pabis
Dzień kolorowej skarpetki
21 marca w Pierwszy Dzień Wiosny obchodzony jest na całym świecie “Światowy Dzień Zespołu Downa”. Data została wybrana w nieprzypadkowy sposób, ponieważ przyczyną tej wady genetycznej jest TEN TRZECI chromosom, który doczepił się do 21 pary chromosomów –dlatego 21.03 Dzień Kolorowej Skarpetki.Skarpetka przypomina swoim kształtem chromosom, a skarpety nie do pary symbolizują „niedopasowanie”, z którym muszą mierzyć się osoby z Zespołem Downa. Wesołe kolory z kolei są symbolem tolerancji.
W dniu obchodów Światowego dnia zespołu Downa i Kolorowej Skarpetki, w naszej szkole zapanowała radosna atmosfera. Dzieci i nauczyciele przyszli do szkoły w dwóch różnych, kolorowych skarpetkach, co miało na celu wyrażenie ich indywidualności oraz podkreślenie ważności akceptacji różnorodności wśród ludzi.
W trakcie dnia, dzieci wraz z nauczycielami uczestniczyły w warsztatach i pogadankach na temat osób ze Zespołem Downa. Dzięki tym zajęciom, uczniowie zdobyli nową wiedzę na temat problemów, z jakimi borykają się osoby z Zespołem Downa oraz na temat sposobów, w jakie można im pomóc i wspierać ich w życiu codziennym.
Pierwszaki przygotowały również plakaty w programie Paint na ten temat. Materiały przypomniały uczniom, jak ważne jest poszanowanie i akceptacja różnorodności wśród ludzi oraz pomogły im zrozumieć, że każda osoba ma prawo do godnego traktowania i szacunku.
16
Konkurs Recytatorski
W tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego brały udział uczennice naszej szkoły: Agata Lurka, Anastasiia Omelchuk, Olena Yarmoliuk. Agata Lurka z klasy VI b zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do etapu powiatowego.Olena Yarmoliuk z klasy IV a zdobyła wyróżnienie.Uczennice były przygotowywane przez panie: M. Denysovą, I.Pabis, B. Szewczuk.
II moduł Międzynarodowego Projektu Czytelniczego Lekturki spod Chmurki
Drugi moduł naszego projektu czytelniczego przebiega pod hasłem ,, Bądź dobry dla zwierząt”. Stad wybór naszej lektury, którą jest książka Doktor Dolittle i jego zwierzęta” autorstwa Hugh Loftinga. W ramach Dnia Głośnego Czytania, który przypada 7 lutego zaprosiliśmy do klasy babcię naszego ucznia Antka. Babcia przeczytała nam wybrane fragmenty książki o doktorze Dolittle. Było słodko, ponieważ po skończonej lekturze babcia została poczęstowana pączkiem z racji Tłustego Czwartku. Było też bardzo przyjaźnie, wszystkie dzieci zostały przytulone, a babcia została obdarowana papierowym serduszkiem z podpisami dzieci.
3
Wielkanocna zbiórka żywności
Nasi wolontariusze pod opieką Pań: Klaudii Kocot, Karoliny Sochackiej, Marty Kołodziejczyk po raz kolejny wspierali Wielkanocną Zbiórkę Żywotności dla podopiecznych świetlicy terapeutycznej przy Fundacji im Brata Alberta w Trzebini. W wielu sklepach na terenie miasta zbiórka była przeprowadzona w dniach 15-16.03.2024.
Zebrano ponad 800 kg żywności.
Bardzo się cieszymy, że mogliśmy uczestniczyć w tej akcji.
WARTO POMAGAĆ!!!
„Jak przeciwstawiać się dokuczaniu?” - warsztaty dla uczniów
W środę, 13 marca gościliśmy w naszej szkole Panią Martę Piechowicz i Panią Elżbietę Szklarczyk z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Trzebini, które na zaproszenie naszego szkolnego zespołu do spraw pomocy psychologiczno-pedagogicznej przeprowadziły dla uczniów klas 6 warsztaty o tematyce „Jak przeciwstawiać się dokuczaniu?”.
3
Dzień Kobiet
8 marca obchodziliśmy w szkole Dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy złożyli wszystkim naszym Paniom i dziewczynom serdeczne życzenia przez radiowęzeł. Była zabawna anegdota o „ziółkach”, które pragną być objęte szczególną ochroną w naszej szkole oraz piosenka. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.9
Warsztaty profilaktyczne dla uczniów
1 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne przeprowadzone dla klas: 4,5,7 i 8. Warsztaty przeprowadzone zostały przez Centrum Pozytywnej Profilaktyki, a sfinansowane w całości przez Urząd Miasta w Trzebini. Tematy, które zostały poruszone to: kl. 4a „Szkodliwe treści w Internecie.” kl. 5a i 5b „Agresja i przemoc rówieśnicza.” kl. 7a „Komunikacja interpersonalna.” kl. 8a i 8b „Używki wśród nastolatków.”. Bardzo dziękujemy Panu Markowi i Pani Dominice za przygotowanie i przedstawienie tych treści w sposób charyzmatyczny i interesujący dla uczniów :)
7
" Z sercem na dłoni"
Nasza szkoła wzbogaciła się o specjalną lodówkę w ramach projektu " Z sercem na dłoni". O projekcie opowiedział nam nasz gość - Burmistrz Trzebini - Pan Jarosław Okoczuk- pomysłodawca i inicjator akcji. Współorganizatorem akcji jest Stowarzyszenie Przyjaciół Piły Kościeleckiej. Głównym celem tego projektu jest dzielenie się produktami spożywczymi z tymi, którzy tego potrzebują. W naszej szkole opiekę nad projektem będzie sprawować "Drużyna ciepłej lodówki". Będzie tam mozna zostawiać i zabierać produkty nieodpłatnie - na zasadzie podziel się - zostaw dla innych lub poczęstuj się. Zasady korzystania z zasobów lodówki oraz regulamin akcji zostaną szczegółowo przedstawione dzieciom na apelu w nadchodzącym tygodniu.
Drużyna ,,Ciepłej "Lodówki.
Sukces w konkursie "Historia złotego"
Uczennica klasy 6b Agata Lurka odebrała z rąk Starosty Powiatu Chrzanowskiego Andrzeja Urygi wyróżnienie w Konkursie Powiatowym “Historia złotego”. Konkurs organizowany przez Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej II LO w Chrzanowie w ramach programu edukacyjnego “Złote Szkoły”. Konkurs polegał na wykonaniu projektu monety lub banknotu w związku z obchodami 100 lecia polskiego złotego w obiegu. Gratulujemy!
Finały wojewódzkie Małopolskich Konkursów Przedmiotowych
Już niebawem, bo 4 i 6 marca 2024 roku uczniowie naszej szkoły Wiktoria Siewniak z klasy 8a oraz Marcel Kopczyk z klasy 7a będą reprezentowali naszą szkołę w etapach wojewódzkich Małopolskich Konkursów Przedmiotowych. Wiktoria Siewniak jako jedyna z Gminy Trzebinia awansowała do finału wojewódzkiego,
wykazując się ogromną wiedzą z biologii. Marcel Kopczyk jako uczeń klasy siódmej! Zmierzył się z językiem angielskim awansując jako jedyny reprezentant Gminy Trzebinia.
Trzymamy kciuki!
Ferie pełne atrakcji
🔵To będą pełne atrakcji ferie!
✔️Zachęcamy do zapisów dzieci na pełne atrakcji ferie zimowe organizowane przez Trzebińskie Centrum Kultury oraz Placówka Wsparcia Dziennego Świetlica PLUS w Trzebini!
Wskutek ogromnego zainteresowania ofertą 👉🏻wakacyjnych półkolonii dla dzieci, które utraciły z powodu zapadlisk miejsca rekreacji na osiedlu Siersza, Jarosław Okoczuk - Burmistrz Trzebini postanowił o ich kontynuacji i rozszerzeniu także o inne rejony w gminie.
❄️Coroczną, pełną atrakcji zimową ofertę TCK uzupełnią więc dodatkowo zajęcia organizowane przez Świetlicę Plus.
➡️Zapisy w obu instytucjach.
✔️Więcej informacji o największej w powiecie ofercie dla dzieci i młodzieży na Trzebinia.pl⤵️
https://tiny.pl/c3pfj
Zapisy do klasy 1
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 im. Wł. Broniewskiego w Trzebini ogłasza w dniach
od 1 lutego 2024 r. do 29 lutego 2024 r.
w godzinach od 8:00 do 15:00 nabór dzieci urodzonych w 2017 roku do klasy pierwszej.
Karta zapisu dostępna w linku poniżej - karta dla kandydatów zamieszkałych na terenie obwodu szkoły (pliki nr 1 i 2 ).
1-Zgloszenie_kandydata_do_klasy_pierwszej_2024_2025.docx
2-Zalacznik_do_zgloszenia_kandydata_do_klasy_pierwszej_2024_2025.docx
Rekrutacja i przyjmowanie wniosków dla kandydatów spoza obwodu odbędzie się w terminie
od 1 marca 2024 r. do 13 marca 2024 r.
Wnioski o przyjęcie w linku poniżej - dla kandydatów spoza obwodu (pliki nr 3 i 4 ).
3-Wniosek_o_przyjecie_kandydata_do_klasy_pierwszej_2024_2025_-_spoza_obwodu.docx
4-Oswiadczenia_do_wniosku_o_przyjecie_kandydata_-_spoza_obwodu(1).docx
Moja mała ojczyzna
Tu mieszkam, tu żyję, dorastam i otaczam się ważnymi dla mnie ludźmi… Tu zatem jest moja mała ojczyzna, czyli wyjątkowe miejsce na ziemi!
A dlaczego tak kocham tę przestrzeń? Co jest w niej niezwykłego i jakie jej zakątki uważam za najważniejsze oraz najcenniejsze?
Odpowiedzi na te ważne pytania szukali uczniowie klas ósmych przygotowując, a następnie prezentując sobie wzajemnie, plakaty poświęcone właśnie małej ojczyźnie.
Ich oryginalne i często zaskakujące prace, które można podziwiać na wystawie znajdującej się na dolnym korytarzu szkoły, pozwoliły odkryć ważne punkty znajdujące się nie tylko na mapie Trzebini i jej okolic, ale także innych zakątków naszego pięknego kraju.
Jestem pewna, że zajęcia uświadomiły nastolatkom, jak ważna i niezwykła jest nasza mała ojczyzna oraz, iż wspólnym obowiązkiem jest dbanie o jej niepowtarzalne walory każdego dnia.
Iwona Pabis
UDANE GRANIE Z WOŚP
To był bardzo gorący weekend z WOŚPOWĄ orkiestrą. W naszej szkole już od środy można było zapełniać puszki. Kumulacja gorących serc była w piątek na loterii. Chętnych była tak dużo, że można było kupić tylko po jednym losie, aby dla wszystkich starczyło. Kolejny gorący dzień to oczywiście FINAŁOWA niedziela. Naszych wolontariuszy można było spotkać w okolicach kościoła w Sierszy oraz przy OSP Siersza. Oj tam się działo.... słodki poczęstunek, gorące napoje,zdjęcia w samochodach strażackich, jazda quadem...no i oczywiście napełnianie puszek!!!!
Po raz kolejny odnotowaliśmy rekord zebranej kwoty - 3.665,45 zł!!!!
Najserdeczniej jak potrafię dziękuję wszystkim, którzy zaangażowani byli w ten 32 FINAŁ WOŚP.
Do zobaczenia w przyszłym roku!
SIE MA!!
Anna Manik
3
„Najpiękniejsza polska kolęda” - konkurs wokalny
Nasz szkolny słowik Kacper Wandor z klasy 5a wziął udział w kolejnym konkursie wokalnym – tym razem był to konkurs pod hasłem „Najpiękniejsza polska kolęda” . Został on zorganizowany przez ZSP w Młoszowej i odbył się na scenie Wiejskiego Domu Kultury. Kacper zaśpiewał pastorałkę „Uciekali, uciekali” z musicalu „Metro”. Swoim wykonaniem tak zachwycił jury, że po występie jurorzy oklaskiwali go na stojąco nie kryjąc łez wzruszenia.
Kacper, którego nazwano „muzyczną petardą” zajął pierwsze miejsce w kategorii klas 5-8 i wystąpił 18 stycznia na koncercie laureatów. Obecni na sali goście zgotowali mu ogromny apluz.
Wierzymy, że to dopiero początek i jeszcze nie raz Kacper zachwyci i wzruszy nas swoim śpiewem.
Wyróżnienie w konkursie zdobyła Maja Ryś z klasy 2b, która pięknie wykonała pastorałkę „Gore gwiazda” z gitarowym akompaniamentem swojego taty.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie