• Nasza SZKOŁA kolejny raz gra z WOŚP!!!

• Zapraszamy serdecznie do wsparcia 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już od czwartku
            26 stycznia nasi wolontariusze będą obecni w szkole z puszkami - można będzie wrzucić dowolne datki do puszki. W czasie lekcji dzieci będą mogły zobaczyć przedstawienie pt JASEŁKA NA STRYCHU.
            Spektakl wyreżyserowała pani Violetta Zakrzewska , autorem scenariusza jest Marcin Kobierski aktor Teatru Bagatela. Tym razem w rolę aktorów wcielą się uczniowie klasy 4a. Spektakl odbędzie się również popołudniu o godzinie 17.30 na świetlicy szkolnej. Wtedy będzie nam niezmiernie miło gościć zarówno dziadków, rodziców jak i dzieci. Wstęp na przedstawienie jest darmowy, ale serdecznie prosimy o wsparcie naszych działań w ramach WOŚP i wrzucenie dobrowolnej kwoty do puszek. W piątek 27 stycznia w szkole, w czasie przerw odbędzie się loteria fantowa. Będzie można opłacić możliwość (przez wrzucenie do puszki pieniędzy) wylosowania sobie fantu w cenie 5, 10, 15 zł. W niedzielę nasi wolontariusze z puszkami będą obecni w godzinach 8.00-10.00 przy Kościele Parafialnym w Sierszy oraz w godz 10.00-12.00 przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sierszy.
            Serdecznie wszystkich zapraszamy do przyłączenia się do akcji.

ZAGRAJMY RAZEM W TEJ ORKIESTRZE!!!
            SIE MA!!!!!

• Apel młodszych klas

• 16 stycznia 2023 r. podczas apelu młodszych klas swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowaly uczennice z Ukrainy: Veronika Stempniak z kl. II A i Olena Yarmeluk z kl. III A. Przygotowały wiersze w języku ukraińskim i polskim na Gminny Konkurs Recytatorski, który odbędzie się 19 stycznia. Na apelu rozdano również nagrody zwycięzcom konkursu na najpiękniejszy stroik świąteczny. Przypominamy, że stroiki zostały wystawione na szkolnej giełdzie przed Świętami Bożego Narodzenia. Nagrody wręczyły organizatorki konkursu, panie: Karolina Sochacka, Marta Kołodziejczyk i Dorota Szydłowska. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, a za Veronikę i Olenę mocno trzymamy kciuki!

• Klasy 8na lotnisku - wycieczka edukacyjna

• Lotnisko to kilkadziesiąt różnych zawodów, których przedstawiciele współpracują, aby pasażer mógł szczęśliwie wzbić się w powietrze. Wycieczka na lotnisko klas 8 - ych w ramach zajęć z doradztwa zawodowego pozwoliła uczniom w aktywny sposób  poznać większość zawodów lotniskowych oraz wymagania stawiane potencjalnym rekrutom.

Wybrani uczestnicy  mogli skorzystać z  symulatora VR  pracy Koordynatora Ruchu Lotniczego Naziemnego, poznali stanowisko pracy podczas odprawy pasażerów oraz kontroli podczas odprawy pasażerskiej. Poznali zadania pełnione przez poszczególne służby, a także dowiedzieli się dlaczego ich współpraca jest niezbędna do sprawnego funkcjonowania lotniska.

• Czytam z klasą Lekturki spod Chmurki

• Klasa IIB zakończyła realizację I modułu Międzynarodowego Projektu wspierającego rozwój
            czytelnictwa wśród uczniów Czytam z klasą Lekturki spod Chmurki. Tegoroczna edycja
            projektu nosi tytuł Podróżowanie przez czytanie. I moduł to podróż po Polsce. Udaliśmy się
            wraz z Maria Skłodowską – Curie do Warszawy.

Realizując zadania dzieci:

- wysłuchały czytanej przez wychowawcę książki Julity Grodek ,, Mania dziewczyna
            inna niż wszystkie ‘’. Do wspólnego czytania zaprosiliśmy też babcię Niny panią
            Wiesławę Chlebdę, która przeczytała dzieciom kolejne rozdziały książki o Marii
            Skłodowskiej – Curie. Serdecznie dziękujemy.
            - wypełniły i pokolorowały lekturniki dotyczące książki. Poznali najważniejsze zabytki
            Warszawy. Dowiedziały się jak wyglądała Warszawa na początku XX wieku i jak
            prezentowali się jej mieszkańcy.
            - przygotowały materiały dotyczące Warszawy, a następnie wykonały piękne lapbooki
            dotyczące stolicy. Klasa zorganizowała wystawę tematyczną o Warszawie.
            - przygotowały stroje z początku wieku i zorganizowały sesję fotograficzną prezentującą
            bohaterów książki w różnych sytuacjach. Pokazano Marię Skłodowską z mężem
            Piotrem w Laboratorium, podczas wręczania nagród, w podróży poślubnej na rowerach
            i inne. Cała klasa pięknie zaprezentowała się w strojach z epoki. Serdeczne
            podziękowania dla pani fotograf Agnieszki Chlebdy, pani Elżbiety Struczyk oraz
            wszystkich rodziców dzieci klasy II B zaangażowanych w realizację sesji.
            - zorganizowały akcję Książki w podróży. Specjalny regał w naszej klasie zapełnił się
            książkami przyniesionymi przez dzieci z domów. Dzieci mogły je brać do domów,
            przeczytać i oddać. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem.
            Klasa otrzymała certyfikat potwierdzający zrealizowanie zadań I modułu projektu.

Barbara Potera

• W świątecznym nastroju…

W czwartek 22 grudnia w naszej szkole można było już poczuć magię zbliżających się świąt. Uczniowie klasy 1b i 6a pod kierunkiem swoich wychowawców - p. Anny Manik i p. Eweliny Trybuś oraz katechetki - p. Marty Kołodziejczyk przygotowali program artystyczny, wprowadzający wszystkich w świąteczny nastrój.

"Jak to dobrze, że są święta" - ta myśl przewodnia towarzyszyła nam przez cały dzień. Były wiersze, wspólne kolędowanie, oraz omówiono znaczenie symboli świątecznych. Po przedstawieniu pani Dyrektor złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia.

Fotorelacja z tego wyjątkowego dnia widnieje na poniższych zdjęciach😊