• Europejski Tydzień Mobilności HAPPENING „BEZPIECZNI NA KÓŁKACH”

• 21 września nasza Szkoła uczestniczyła w obchodach Europejskiego Tygodnia  Mobilności. Jest on organizowany  co roku od 16 do 22 września. W ciągu tego tygodnia, około 3000 miast i miasteczek z ponad 40 krajów prowadzi działania mające na celu rozpowszechnianie wiedzy oraz znaczenia zrównoważonego transportu, czyli zachęcanie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, hulajnodze, korzystania z komunikacji miejskiej. Główne wydarzenie EUROPEJSKIEGO TYGODNIA MOBILNOŚCI kończy Światowy Dzień bez Samochodu (22 września). Dlatego ruszyliśmy przez osiedle kolorowym korowodem, aby zachęcać wszystkich dorosłych, aby 22 września postarali się nie korzystać z własnych samochodów.

Spotkanie miało również na celu zachęcenie dzieci do nauki jazdy                    w bezpiecznych miejscach, czyli na przykład w miasteczku ruchu drogowego lub np. na wrotkowisku, bezpieczne i zgodne z przepisami poruszanie się po drogach, korzystając z ekologicznych metod przemieszczania się: rowerów, rolek, wrotek, hulajnóg.

W Happeningu wzięło udział ok. 150 dzieci: przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 6 w Gaju oraz klasy: 3a, 4a, 4b. Po przemaszerowaniu przez osiedle Gaj kolorowym korowodem, uczniowie pokonywali tor przeszkód – najlepsi otrzymali  nagrody za udział w konkursie na najlepszy przejazd rowerem, hulajnogą, rolkami. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki oraz słodki poczęstunek. Uczniowie  klas 1-szych i 2- gich w klasach wraz ze swoimi wychowawcami rozmawiali o bezpieczeństwie jazdy „na kółkach”   i  wykonywali piękne prace plastyczne na ten temat.

Gościliśmy również przedstawicieli Powiatowej Policji w Chrzanowie, Wydziału Ruchu Drogowego – Funkcjonariusze przedstawili kilka słów                            o bezpiecznym jeżdżeniu po drogach na „kółkach” ,poruszanych za pomocą mięsni nóg, przepisach dotyczących elektrycznych hulajnóg.

Sponsorami Happeningu, którym bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie, byli:

- Urząd Miasta  Trzebinia

- Trzebiński Park Rozrywki – Wrotkowisko w Myślachowicach

- Sklep delikatesy – Koko-Bis w Gaju

- Sklep Intermarche w Trzebini

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i gratulujemy umiejętności jazdy na „kółkach”!

Organizatorzy:

Anna Manik

Tomasz Witkowski

• "Kredkobranie"

• Szkolne koło wolontariatu serdecznie zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do włączenia się w Ogólnopolską akcję charytatywną Kredkobranie. Celem akcji jest zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci  polskich z Litwy i Ukrainy. Bardzo prosimy uczniów chętnych do włączenia się do tej akcji o przyniesienie  jednej rzeczy która jest wymieniona w regulaminie. Akcja trwa do końca września. Rzeczy przyniesione każdy uczeń zostawia w swojej klasie, w piątek wolontariusze przejdą po klasach i zbiorą przyniesione przez uczniów przybory. Bardzo dziękujemy za przyłączenie się do akcji.

Regulamin_akcji_Kredkobranie-2022.pdf​​​​​​​

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• Międzynarodowy Dzień Kropki powstał w 2008 roku, a inspiracją było opowiadanie Petera H. Reynoldsa. Jego bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i mądrej nauczycielce plastyki, uwierzyła w swoje możliwości. Pomysł obchodzenia dnia kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia.

Z tej okazji 15 września uczniowie młodszych klas ozdobili korytarz szkolny kropkami, kropek nie zabrakło też na ich ubraniach. Na apelu w świetlicy wszyscy mogli zobaczyć pomysłowe  kropkowe kreacje. Uczniowie trzeciej klasy zaprezentowali wiersz J. Brzechwy „Żuk”. Tytułowy żuk bez kropek nie miał szans u biedronki, wybrała piegowatego muchomora. Bo kropki są po prostu piękne i inspirujące. Przekonują o tym zbiorowe prace plastyczne z kropką w roli głównej wykonane przez dzieci w każdej klasie.

Apel był również okazją do poznania naszych pierwszoklasistów oraz przypomnienia o ważnych sprawach dotyczących szkoły np. segregacji śmieci, bezpiecznego zachowania na przerwach.

• TYGODNIOWY ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU SZKOLNEGO

• TYGODNIOWY ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU SZKOLNEGO.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 W TRZEBINI, rok szkolny 2022/2023

PONIEDZIAŁEK - CZWARTEK