• SZAWLE - SPRAWOZDANIE Z WIZYTY PARTNERSKIEJ PROGRAMU ERASMUS+ NA LITWIE

• W dniach 1-8 maja szóstka uczniów Naszej szkoły wraz z towarzyszącymi nauczycielami odwiedziła szkołę partnerską w miejscowości  Šiauliai (Szawle) na Litwie. Celem wizyty było przekazanie pozostałym szkołom uczestniczącym w projekcie „ Spring and respect will come back” materiałów
            z działań prowadzonych w ramach programu Erasmus +. W pierwszym dniu zostaliśmy uroczyście przywitani przez dyrektor szkoły w Kairiai (Kajrach), a następnie Nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach integrujących wszystkich przybyłych. Oglądnęliśmy program przygotowany przez uczniów szkoły partnerskiej oraz przekazaliśmy upominki od Naszej szkoły naszym gospodarzom. W tym dniu mieliśmy także okazje zwiedzanie Szawle oraz jedną z największych atrakcji w okolicy „Górę krzyży”.

Wyjazd był pełen atrakcji wycieczka, której celem był Park regionalny Kurtuvenu (Kurtowiany), odwiedziliśmy tam centrum edukacyjne, przeszliśmy  ścieżką spacerową wokół jeziora Geluvos i na wzgórze Girniku. W tym dniu zwiedzaliśmy centrum recyklingu „Toksika”.

Kolejny dzień to całodniowa wycieczka do Kłajpedy . Spacer wzdłuż wybrzeża Bałtyku, zwiedzanie centrum i pokazu delfinów, muzeum morskie.

Czwartek był kolejnym dniem w szkole gdzie odbywały się warsztaty: produkcja ekomydła, robienie wazonów z materiałów recyklingowych , uczniowie malowali ławki w wybrany  motyw partnerów projektu. Po zakończonych pracach nastąpiła prezentacja ławek przez poszczególne szkoły. Popołudniu wyruszyliśmy na festiwal tulipanów Burbiškių i do dworu Pakirshinio na kolację i specjalny program z tradycyjną muzyką ludową.

Ostatni dzień wizyty to program edukacyjny na farmie młynarza Siauliai oraz program edukacyjny Droga Bałtów.

Pożegnaliśmy się z trudem ze wszystkimi uczestnikami projektu, polały się łzy ale mamy nadzieję zobaczyć się z naszymi przyjaciółmi na kolejnym czerwcowym spotkaniu na Sycylii.

Korzystając z okazji, że nasza litewska szkoła partnerska znajduje się bardzo blisko Rygi skąd wracaliśmy do domu ostatni dzień pobytu poświęciliśmy na zwiedzanie tego pięknego miasta.

• Najgrzeczniejsi uczniowie w klasach I - III

Oto wyniki konkursu na najgrzeczniejszych uczniów młodszych klas w kwietniu:

Kl. I A- Kasia Gozdek, Anna Siewniak, Natasza Nowak, Filip Mazurkiewicz, Antonina Marciniak.

Kl. I B- Zuzanna Biel, Amelia Gierula, Kacper Szklarczyk, Antoni Żmuda, Jakub Kostecki.

Kl. II A- Maja Bartosik, Zuzanna Głowacz, Karol Pizoń, Lena Witkowska, Przemysław Głodek..

Kl. III A- Roksana Hudzik, Julia Kłeczek, Nikola Marciniak, Ola Waliszewska, Kacper Kucek.

Kl. III B- Karina Kuchnio, Oliwia Bartosik, Filip Trelka, Wiktoria Mazurkiewicz, Amelia Warchoł.

Gratulacje!

• Owocowe zwierzaki

• W czwartek 12 maja uczniowie klasy 2a samodzielnie wykonali zwierzęta z ulubionych owoców. Zobaczcie efekty

Więcej zdjęć z tego wydarzenia znajdziecie na naszym szkolnym FB

• Czytam z klasą ,, Lekturki spod chmurki”.

• Klasa IB zakończyła realizację II modułu Międzynarodowego Projektu Czytelniczego

Czytam z klasą ,, Lekturki spod chmurki”.

W ramach jego realizacji ;
            - Przeczytaliśmy książkę Agnieszki Frączek,, Rany Julek, o tym jak Julian Tuwim
            został poetą”. Dzieci uzupełniły Lekturniki i narysowały proponowaną okładkę do
            książki.
            - Dzieci wymyśliły i wykonały prace plastyczne prezentujące inne zakończenie
            lektury; czyli kim mógł zostać Julian Tuwim, gdyby nie został poetą. Mógł być
            chemikiem, naukowcem czy przyrodnikiem ponieważ miał wiele pasji i nietypowych
            zainteresowań zwanych w książce ,, bzikami’’.
            - Zorganizowaliśmy Dzień Poezji Juliana Tuwima. W klasie powstała wystawka z
            wierszami autora. Każde dziecko recytowało lub pięknie czytało jeden z wierszy
            poety. Dzięki tej różnorodności dzieci już na zawsze będą kojarzyć wiersze:
            Rzepka, Zosia Samosia, Lokomotywa, Słoń Trąbalski’’ z Julianem Tuwimem.
            - Klasa I B poznawała zawód pisarza. Zaprosiliśmy na spotkanie online autora książki
            Cukierku ,ty łobuzie Waldemara Cichonia. Pisarz opowiedział nam jak powstawały
            jego książki, kto był pierwowzorem głównych bohaterów i skąd czerpał do nich
            inspiracje.
            - Odwiedziliśmy Miasto Zawodów tropiąc zawód pisarza i pokrewne z nim zawody.
            - Odbyliśmy wycieczkę do Biblioteki Miejskiej w Chrzanowie. Dzieci uczestniczyły
            tam w spotkaniu biblioterapeutycznym Projekt Barnabek poruszające tematykę
            samoakceptacji i wiary we własne siły. Wykonywały zadania czytelnicze i plastyczne
            dotyczące wysłuchanej książki.
            - Po ukończeniu wszystkich zadań i napisanym sprawozdaniu otrzymaliśmy
            potwierdzenie zrealizowania II modułu projektu.