Drodzy Mieszkańcy Trzebini ! Obserwujcie swoje okolice ! Nasi uczniowie z klas 4-7 na zajęciach z plastyki stworzyli swoje dzieła #kamyczki, które będą pozostawiane w różnych miejscach. Dołączcie do zabawy! Uśmiech gwarantowany!
#kamyczki
SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW
W tym roku, tak jak przez dwa poprzednie, nasza szkoła bierze udział w akcji SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW organizowanej przez sieć sklepów Lidl.
Zachęcamy Państwa do odbierania Talenciaków od kasjerów, przy okazji robienia zakupów.
Talenciaki wydawane są do 31 października, zatem okazji może być wiele. Serdecznie prosimy o przekazywanie ich dla naszej szkoły.
Dzięki Państwa uprzejmości, przez poprzednie lata udało nam się odebrać m.in. 2 zestawy sportowe, 3 zestawy gier planszowych, w które dzieciaki chętnie grają podczas zajęć w świetlicy, 2 zestawy plastyczne i wiele innych, mniejszych, ale równie praktycznych nagród.
Skrzynka na Talenciaki znajduje się przy głównym wejściu do szkoły, na parapecie obok dyżurki. Młodsi uczniowie mogą również przekazywać je wychowawcom klas.
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w tę akcję i wsparcie naszej placówki!
Ty też możesz pomóc.
Szkolne Koło Wolontariatu zachęca wszystkich do włączenia się do pomocy osobom poszkodowanym w powodzi. Organizatorem publicznej zbiórki jest STOWARZYSZENIE MALTA SŁUŻBA MEDYCZNA ODDZIAŁ CHRZANÓW Z SIEDZIBĄ W TRZEBINI. Każdy z nas może pomóc w dowolny, wybrany przez siebie sposób - zbiórka jest organizowana w formie dowolnych wpłat na podane konto, dowolnych wpłat na zrzutkę oraz zakup najbardziej potrzebnych rzeczy i dostarczenie ich do punktów zbiórki. W dniach 17-20 września 2024 roku w godzinach 17.00-20.00 można zakupione dary dostarczyć do Remizy OSP SIERSZA, ul. Grunwaldzka 105.
Najbardziej potrzebne rzeczy zostały wymienione w grafice.
Zebrane dary trafią do Prudnika i Głuchołazów.
Nr konta: 1624900005 0000 4600 1825 2725 tytuł: zbiórka dla powodzian
Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/h89tv3
NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI - KAŻDY MOŻE POMÓC.
DZIĘKUJĘ.
OdpowiedzPrzekaż dalej
Dodaj reakcję
Narodowe Czytanie „Kordiana” Juliusza Słowackiego w klasie VIB
Od 2012 roku we wrześniu w naszym kraju odbywa się ogólnopolska akcja „Narodowego Czytania”. Jej pomysłodawcą jest ówczesny prezydent Rzeczypospolitej Polskiej - Bronisław Komorowski, a inicjatywę tę kontynuuje jego następca - Andrzej Duda.
Cel tego przedsięwzięcia to propagowanie czytelnictwa i miłości do literatury pięknej wśród kolejnych pokoleń Polaków. Za wybór tytułu każdego roku odpowiada para prezydencka - tym razem wytypowany został dramat romantyczny Juliusza Słowackiego pt. „Kordian”.
W tę kształcącą i ciekawą akcję włączyli się też - podobnie zresztą jak w roku ubiegłym - uczniowie klasy VIB z naszej szkoły.
Dzieci zainspirowane przez swoją polonistkę poznały fragment dzieła Słowackiego zatytułowany: „Bajka o Janku co psom szył buty”. Ta pouczająca historia stała się punktem wyjścia do szerszych i głębszych rozważań na temat ludzkich talentów, konsekwencji w dążeniu do celu oraz konieczności podejmowania walki o własne marzenia.
A zwieńczeniem zajęć stało się wykonanie przez szóstoklasistów pięknych i kolorowych kart lekturowych, których zdjęcia znajdują się poniżej.
Iwona Pabis
Ubezpieczenie NNW dla uczniów
Rada Rodziców, w ramach pomocy przy wyborze towarzystwa ubezpieczeniowego i ubezpieczenia dla uczniów naszej szkoły, przeanalizowała złożone oferty i rekomenduje Ergo Hestię ze składką roczną w wysokości 44zł.
Załączniki:
Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2024/2025
Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025, którego część artystyczna odbędzie się na sali gimnastycznej o godzinie 915
Wyprawka dla ucznia klasy pierwszej
- zeszyt w wąskie linie z zaznaczoną liniaturą
- zeszyt w kratkę 16 lub 32 kartkowy,
- zeszyt do korespondencji a w nim imię i nazwisko matki oraz ojca, adres zamieszkania rodziców i dziecka, numer telefonu do rodziców,
- 2 bloki techniczne A4 z białymi kartkami,
- 1 blok techniczny z kolorowymi kartkami.
- papier kolorowy,
- bibuła buforowana,
- farby plakatowe,
- kubeczek na wodę,
- 4 grubości pędzla
Wszystko podpisane
- Plastelina, podkładka na ławkę
W piórniku:
- 3 zastrugane miękkie ołówki
- zielony długopis
- klej,
- nożyczki,
- linijka,
- strugaczka
- gumka do mazania,
- kredki ołówkowe miękkie ( bambino, colirino, Astra)
W woreczku strój na wf - spodenki i koszulka.
III moduł projektu czytelniczego pod hasłem "Bądź dobry dla roślin"
Realizując zadania z III modułu projektu czytelniczego pod hasłem Bądź dobry dla roślin klasy II b i III bstworzyły mini ogródki warzywne. Dzieci zasiały: paprykę,kalafiora, ogórki i starannie je pielęgnowały. Codziennie podlewały i obserwowały swoje uprawy. Wkrótce warzywa zaczęły kiełkować i dzieci mogły je zabrać do domu. W ramach zadań projektowych postanowiliśmy również upiększyć teren wokół szkoły. Zakupiliśmy sadzonki kwiatów i posadziliśmy w donicach przed szkołą. Prezentują się wspaniale. Zobaczcie sami.
31
Jubileusz 25-lecia istnienia Warsztatu Terapii Zajęciowej w Trzebini
12 czerwca 2024 roku odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 25-lecia istnienia Warsztatu Terapii Zajęciowej w Trzebini połączone z świętem patrona Fundacji Świętego Brata Alberta. Nasza Szkoła - na ręce Pani Dyrektor Agnieszki Rudol oraz opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu Pani Anny Manik - otrzymała MEDAL WDZIĘCZNOŚCI za wspomaganie tejże placówki. To wyróżnienie należy się wszystkim wolontariuszom, którzy bezinteresownie poświęcają swój wolny czas , aby pomóc "czynić dobro".
1
Pho3nix Active School
Kolejny rok współpracy i dobrej zabawy z wykorzystaniem materiałów brandingowych. Zobaczcie jak wiele możliwości daje udział w akcji.
Gminny "Bieg Kościuszkowski"
6 czerwca 2024 roku w Puszczy Dulowskiej organizowany został przez Szkołę Podstawową w Bolecinie gminny „Bieg Kościuszkowski”. Naszą szkołę reprezentowali: Agata, Hania i Leon- uczniowie klasy 6B. Zadaniem uczestników było przebiec 1794 metrow trasy puszczy ( data nawiązuje do insurekcji kościuszkowskiej ) w jak najszybszym czasie oraz odpowiedzieć na pytania dotyczące Tadeusza Kościuszki. Nasi reprezentanci zdobyli 1 MIEJSCE!!!!!! Puchar zdobyty! Gratulujemy zwycięzcom !
,,Moje miasto bez śmieci" mamy laureata
Krzysztof Tkacz został laureatem w konkursie plastycznym dla dzieci z klas I – III ,, Moje miasto bez śmieci ”zorganizowanym przez Bank Spółdzielczy w Chrzanowie. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci z Chrzanowa, Trzebini i okolic. W nagrodę Krzyś otrzymał dyplom, kartę podarunkową do Empiku o wartości 150 zł oraz karty do gry. Wręczenie nagród odbyło się 11 maja podczas IV Chrzanowskich Eko – Targów . Na targach Krzyś zwiedził tez stoiska ze zdrową, regionalną żywnością, miodami, Stoisko Lasów Państwowych i wiele innych . Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
7
I tak powinna wyglądać zielona szkoła!
Ten wyjazd był nie tylko świetną okazją do nauki i rozwoju, ale także do zacieśnienia więzi między uczniami. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej niezapomnianej Zielonej Szkoły – rodzicom, którzy zafundowali nam wyjazd i firmie Scoltur s.c za kolejne zaczarowane miejsce - czekamy na kolejne przygody!
Relacja i fotorelacja z pobytu klas 4a, 5b i 5a na zielonej szkole w DW Marta w Kacwinie. Koniecznie przeczytajcie i zobaczcie.
Chcielibyśmy podzielić się wspaniałymi wspomnieniami z pięciodniowego pobytu na Zielonej Szkole w malowniczym Kacwinie. Było to niesamowite doświadczenie pełne nauki, przygód i zabawy.
Po przyjeździe do ośrodka uczniowie zostali przywitani przez pana Roberta gospodarza obiektu i szybko zakwaterowani w swoich pokojach. Ten dzień zaczęliśmy od wyjścia na niewielką ale wymagającą sprytu górę Wdżar. Po południu na boisku sportowym rozegraliśmy mecz piłki nożnej oraz mecz ringo na ośrodku.
Już drugiego dnia ruszyliśmy na wycieczkę do Szczawnicy gdzie wyciągiem wyjechaliśmy na Palenicę. Część zachwycała się widokami inni walczyli z lękiem wysokości ale daliśmy radę. Tor saneczkowy i pyszne lody pomogły zapomnieć o stresie. Popołudniu gospodarz ośrodka zaproponował przejazd traktorem, śmiechu było co niemiara zwłaszcza na wyboistych polnych drogach. Wieczorem odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz dyskoteka.
W kolejnym dniu odwiedziliśmy pobliską Niedzicę gdzie zwiedziliśmy elektrownię wodną. Po zakupach pamiątek udaliśmy się na rejs statkiem do pobliskiego zamku w Czorsztynie. Popołudnie znów spędziliśmy na rozgrywkach sportowych i dostępnej na ośrodku tyrolce.
Czwarty dzień spędziliśmy na ośrodku rywalizując w różnych konkurencjach sportowo – rekreacyjnych. Wieczór ponownie spędziliśmy przy muzyce i ognisku z kiełbaskami.
Następnego dnia pożegnaliśmy się z pięknym Kacwinem i wróciliśmy do szkoły pełni nowych doświadczeń i wspaniałych wspomnień.
19
Obchody 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja
30 kwietnia 2024 r. w naszej szkole było wyjątkowo. Uczniowie wszystkich klasy wzięli udział w grze terenowej z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Młodzież z SP 6 została podzielona na 2 grupy: Uczniowie z klas I- III pod opieką swoich wychowawców mieli do wykonania 5 zadań, które ukryte były w Miasteczku Rowerowym oraz na Orliku. Starsi uczniowie z klas IV-VIII pod opieka swoich opiekunów wykonywali swoje zadania w terenie. Każda klasa miała przygotowane koperty wraz z instrukcją gry, mapą terenu, kartami odpowiedzi, oraz samoprzylepnymi emblematami związanymi z Polską.
Podsumowanie wszystkich działań wraz z wręczeniem słodkich upominków ufundowanych przez Radę Rodziców miało miejsce na świetlicy szkolnej.
42
X Powiatowy Konkurs Czytelniczo – Plastyczny
23 kwietnia świetlica szkolna promieniała twórczością. 45 dzieciaków z klas I – III przystąpiło do konkursu. W przeciągu 2 godzin lekcyjnych powstały niesamowite ilustracje do ulubionych książeczek z biblioteki szkolnej – takie było zadanie uczestników konkursu. Atmosfera była wspaniała! Zaskakiwała różnorodność technik i co najważniejsze, dzieła w 100% zostały stworzone przez małych artystów! To był wspaniały konkurs, brawa, dzieciaki wykonały świetną robotę i przy tym świetnie się bawiły.
Wyniki:
I miejsce: Ania Siewniak 3a, Szymon Gędzior 1a, Zuzia Szajnowska 2b, Liliana Sochacka 2b, Roksana Bogacka 2b;
II miejsce: Wiktor Kaja 3b, Kasia Gozdek 3a;
III miejsce: Hania Głogowska 1a, Anastasiia Savchenko 1a, Ania Malczyk 2b, Kacper Piętka 3b, Florian Buziewicz 3a, Maciej Bubiak 3a.
Gratulujemy!
3
Karta rowerowa
Egzamin na kartę rowerową odbędzie się w dniu 21.05.2024r.
Etap pierwszy: część teoretyczna - testy
Egzamin zacznie się od godziny 9.00 w sali informatycznej podział grup dostępny będzie w dniu 20.05 informacje p. A. Łączka.
Wszystkie osoby chętnę zgłaszają chęć przystąpienia do egzaminu do p. Łączki do dnia 17.05
Zgłosić można się osobiście lub przez dziennik Librus
Etap drugi : część praktyczna - zdają uczniowie, którzy uzyskali pozytywny wynik z testów ( szczegółowe inf. p. A. Manik)
Do egzaminu na kartę rowerową przystępują uczniowie, którzy nie później niż w dniu egzaminu (część teoretyczna) ukończyli 10 lat.
Materiały pomocnicze do przygotowania się do egzaminu na kartę rowerową:
Dzień Patrona Szkoły
W dniu 30 kwietnia 2024 po zakończonej grze terenowej, Pani Dyrektor ogłosiła wyniki konkursu plastycznego z okazji Dnia Patrona Naszej Szkoły. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do wyrażenia swojej twórczości poprzez sztukę plastyczną. Uczestnicy mieli za zadanie stworzyć portret Władysława Broniewskiego, wykorzystując różnorodne techniki i materiały.
Konkurs był skierowany dla uczniów klas 4-8.
Spośród bardzo dużej ilości prac, jury wybrało aż 12 dzieł które zostały wyróżnione i nagrodzone.
I miejsce Agata Lurka
II miejsce Nikola Czajczyk- Fiedor
III Miłosz Leśko i Karina Kuchnio
Wyróżnienia:
Roksana Hudzik
Wojciech Lizonczyk
Olena Yarmoliuk
Wiktoria Warchoł
Oskar Czajczyk
Marcel Kopczyk
Hanna Plewińska
Aleksandra Waliszewska
Dziękujemy wszystkim za udział i kreatywność!
3
Happy Cube
Zakończył się szkolny konkurs „Happy Cube”. Uczniowie mieli w jak najkrótszym czasie ułożyć sześcienne kostki. Do konkursu mogli przygotowywać się w czasie przerw z grami matematycznymi.
Mistrzyniami w układaniu kostek zostały:
z klasy 4 Olga Spuła, Maja Bartosik, Wiktoria Budka,
z klasy 5 Oliwia Bartosik, Wiktoria Mazurkiewicz,
z klasy 8 Maja Grzesiakowska, Wiktoria Siewniak.
Gratulujemy zwycięzcom.
Pani Monika Freitag zaprasza do dalszej zabawy z grami matematycznymi na 3 i 4 przerwie w sali 33.
Akcja Żonkile w SP 6
19 kwietnia 2024 r nasza szkoła wzięła udział w akcji Źonkile. W tym dniu przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej.
Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku i do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod pomnik bohaterów getta przynosząc tam żonkile.
19 kwietnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.
Akcji od początku towarzyszy hasło "łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami.
Akcja nie ma wymiaru politycznego, jest upamiętnieniem i uczczeniem bohaterek i bohaterów warszawskiego getta.
Nasza szkoła wzięła udział w tej akcji po raz drugi. W tym dniu wszyscy przypięliśmy do naszych ubrań żółte papierowe żonkile. Dzieci wraz z nauczycielami obejrzały filmy i animacje przygotowane przez muzeum Polin.
W klasach młodszych nie mówiliśmy wprost o Holokauście, ale zwróciliśmy szczególną uwagę na znaczenie pamięci i wspomnień. Dzieci bardzo szczerze i spontanicznie wypowiadały się na te tematy, a po obejrzeniu filmu 'Pamięć drobinek" przyznały, że czasem największym skarbem jest zwyczajne spokojne życie.
I tego także uczymy naszych uczniów...
12
AKCJA ADOPCJA ROŚLIN
19 kwietnia 2024 uczniowie klasy III b odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Chrzanowie. W ramach eko - projektu Zielona Wiosna organizowanego z okazji przypadającego 22 kwietnia
Międzynarodowego Dnia Ziemi odbyła się tutaj adopcja roślin. Dzieci, przebrane w stroje kolorowych kwiatów, pszczółek i motyli przyniosły do biblioteki sadzonki i szczepki różnych roślin doniczkowych. Jednocześnie przygarnęły do swoich domów nowe rośliny. Uczniowie rozwiązywali też krzyżówkę ekologiczna przygotowaną przez dział promocji biblioteki . W oddziale dla dzieci uczestniczyły w czytelniczo- plastycznych zajęciach ekologicznych. Wysłuchały książki pt. Drzewo Rodrigo Mattioli o
dziewczynce imieniem Hania, która postanowiła posadzić drzewo... i od tej chwili wszystko wokół zaczęło się zmieniać... To historia która uczy, że często jedna decyzja wystarczy, by odmienić świat. Dzieci wykonały tez kolorowankę, zgadywankę związaną z wysłuchaną książką oraz wykonały drzewo- miniaturkę. Wizyta w bibliotece była bardzo
pouczająca.15
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie